مسئولین رجایی شهر، درمان و رسیدگی به وضعیت حسین غلامی آذر را ممنوع اعلام کردند

پزشک زندان رجایی شهر اعلام کرده است که به دلیل دستور صادر شده از سوی مسئولین زندان رجایی شهر از رسیدگی به وضعیت حسین غلامی آذر معذور می باشد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، حسین غلامی آذر که از چندی پیش در سلول انفرادی بند ۸ زندان رجایی شهر نگهداری می شود همچنان از حق تماس، هواخوری ارتباط با سایر زندانیان وهمچنین رسیدگی پزشکی در زندان محروم می‌باشد. پزشک زندان در رابطه با این زندانی اعلام کرده است که از توجه پزشکی به این زندانی معذور است، زیرا از طرف مسئولین دستور عدم رسیدگی به وضعیت وی داده شده است.

لازم به ذکر است که حسین غلامی آذر، در فروردین‌ماه ۱۳۹۵، در اعتراض به وضعیت پرونده‌اش دست به اعتصاب غذا زد. این در حالی است که وی به دلیل مشکلات کلیوی نیازمند رسیدگی پزشکی بوده و با توجه اعتصاب غذای طولانی مدت در وضعیت هشداردهنده ایی قرار دارد.

پیش‌تر، تارنگار حقوق بشر در ایران گزارش کرد، حسین غلامی آذر به دلیل وخامت شرایط جسمی ناشی از اعتصاب غذای طولانی چندین بار به بهداری زندان رجایی شهر منتقل گشته و هر بار بدون درمان و رسیدگی پزشکی به سلول انفرادی بازگشته است.

لازم به یادآوری است که این روحانی در اردیبهشت‌ماه از زندان اوین به رجایی شهر اعزام گشت.

حسین غلامی آذر در سال ۹۲ به اتهامات «هتک حیثیت روحانیت» و «کلاه‌برداری» به سه سال حبس و پانصد و بیست و پنج میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد. این روحانی در پرونده دیگری به «نفوذ در مقامات دولتی»، «حمل سلاح» و «خیانت‌درامانت» متهم شده که دادگاه بررسی این اتهامات تاکنون برگزار نشده است.

لازم به ذکر است که حسین غلامی آذر، چندی پیش، در اعتراض به بی‌عدالتی قوه قضائیه خود را در محل دادگاه ویژه روحانیت به آتش کشید و به بیمارستان طالقانی تهران منتقل شد. وی در تاریخ ۲۶ اسفندماه ۱۳۹۴ مجدداً به دلیل مصرف سه عدد قرص جهت خودکشی به بیمارستان لقمان منتقل گردید.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *