صدور مرخصی برای محمد امین عبدالهی با قرار وثیقه

روز سه شنبه پنجم مردادماه، محمد امین عبدالهی، زندانی سیاسی محبوس در زندان بیرجند، با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به مرخصی اعزام شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، روز جاری محمد امین عبدالهی زندانی سیاسی در یازدهمین سال حبس با وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به مرخصی ۱۲ روزه اعزام گشت.

محمدامین عبدالهی اهل بوکان، در پاییز سال ۱۳۸۴ بازداشت و پس از ۱۵ ماه بلاتکلیفی در دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام «محاربه از طریق همکاری مؤثر و مسلحانه با احزاب کرد» و «تبلیغ علیه نظام»، محاکمه و درمجموع به ۱۸ سال زندان و تبعید به زندان طبس محکوم شد. وی پس از گذراندن مدتی در زندان‌های ارومیه و مهاباد به زندان طبس انتقال یافت. این زندانی سیاسی، در اوایل مهرماه سال ۱۳۹۴، در اعتراض به مخالفت با حق مرخصی‌اش، دست به اعتصاب غذا زد و در پی آن از زندان طبس به بیرجند منتقل شد.

محمدامین عبدالهی به مدت بیش از دو ماه در سلول‌های انفرادی و عمومی قرنطینهٔ زندان بیرجند در شرایط اسفناک نگهداری شده و سپس به بند عمومی ۱۰۷ منتقل شد. این زندانی سیاسی بدون در نظر گرفتن اصل تفکیک جرائم همراه با زندانیان جرائم عادی و نبود امکانات کافی در زندان بیرجند نگهداری می شود.

لازم به ذکر است که در بهمن ماه سال ۱۳۸۹ اداره اطلاعات شهر ارومیه با گشایش پرونده ایی جدید محمدامین عبدالهی را به ارتباط با رسانه‌های خارجی متهم کرد و از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب شهر ارومیه برای این زندانی سیاسی، حکم شش ماه حبس صادر شد.

گفتنی است که محمد عبدالهی، برادر این زندانی سیاسی که با اتهام «محاربه» به اعدام محکوم‌شده است هم‌اکنون در زندان مرکزی ارومیه نگهداری می‌شود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.