فشار نیروهای امنیتی بر مصطفی سلیمی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام

مصطفی سلیمی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام، جهت اخذ اعتراف تلویزیونی از سوی نیروهای امنیتی مورد فشار قرار گرفت.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، مصطفی سلیمی، زندانی سیاسی که از سوی دستگاه قضایی به اعدام محکوم شده است، طی روز های گذشته، جهت اخذ اعتراف تلویزیونی توسط اداره ی اطلاعات تحت فشار و تهدید قرار گرفت. این زندانی سیاسی سیزدهمین سال حبس را در زندان سقز پشت سر می گذارد.

گفتنی است که حکم اعدام مصطفی سلیمی، زندانی سیاسی در اردیبهیشت ماه سال ۹۳ از سوی دیوان‌عالی کشور تایید و از سوی دایره اجرای احکام زندان ارومیه به وی ابلاغ شد.

اتهامات مصطفی سلیمی «محاربه» و «ارتباط و همکاری با احزاب کرد» عنوان شده است. این در حالی است که این زندانی سیاسی اتهامات وارده را رد کرده در اعتراض به حکم چندین بار دست به اعتصاب غذا زده است.

لازم به ذکر است که به خانواده آقای سلیمی اعلام شده که بخشی از پرونده وی همچنان در قوه قضاییه بلاتکلیف می‌باشد و درباره آن حکمی صادر نشده است.

شایان ذکر است که تقاضای فرجام مصطفی سلیمی در دادگاه و سپس کمیسیون عفو و بخشودگی قوه قضائیه رد شده است.

این زندانی سیاسی کُرد به دلیل ﻋﻔﻮﻧﺖ ﺷﺪﯾﺪ ھﺮ دو ﮐﻠﯿﻪ، ﮐﻤﺮدرد، درد در زاﻧﻮھﺎ و ﻣﺸﮑﻼت ﺑﯿﻨﺎﯾﯽ در وضعیت نامساعد جسمانی به سر می‌برد. بااین حال مسولین زﻧﺪان ﺑﻪ وی اﺟﺎزهٔ ﻣﻼﻗﺎت ﺑﺎ ﭘﺰﺷﮑﺎن را نمی‌دهند و از درمان وی خودداری می‌کنند.

مصطفی سلیمی، اهل روستای «ئیلوو»، از توابع شهرستان «سقز» است که در سال ۱۳۸۰ به عضویت یکی از احزاب اپوزیسیون کُرد درآمد و در ‌‌نهایت در اواخر سال ۱۳۸۲ به همکاری خود با آن حزب پایان داد. این شهروند کرد پس از مدتی در شهر نهاوند بازداشت و به اداره‌های اطلاعات سنندج منتقل شد. وی پس از ۱۳ سال حبس، همچنان در زندان سقز محبوس می‌باشد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.