خامنه‌ای: سران فتنه حرفم را نفهمیدند

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، گفته است که رهبران معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ به هشدارهای او در آن زمان توجه نکرده‌اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از بی بی سی، آقای خامنه‌ای امروز یکشنبه ۳۱ مرداد در دیدار با امامان مساجد تهران گفت: “در اوایل فتنه به یکی از سران فتنه گفتم شما در ظاهر با نظام هستید و به گفته خودتان در حال اعتراض انتخاباتی هستید اما بدانید که مدیریت این جریان به دست بیگانگان می‌افتد و آنها با استفاده از کار شما، اصل نظام را هدف می‌گیرند.”
آقای خامنه‌ای گفته با وجود هشدار او “آنها -البته اگر با نگاه خوشبینانه به ماجرا بنگریم- حرف اینجانب را نفهمیدند و وارد شدند و همه دیدند که چگونه انتخابات، بهانه‌ای برای حمله و نفی اصل نظام شد.”
“سران فتنه” عنوانی است که رهبر ایران و هواداران او برای رهبران معترض به نتایج انتخابات جنجنالی ۸۸ و سرکوب‌های بعد از آن به کار می‌برند.
میرحسین موسوی، زهرا رهنورد، و مهدی کروبی از جمله این رهبران هستند که از زمستان سال ۱۳۸۹ تاکنون به مدت بیش از دو هزار روز بدون محاکمه در حصر خانگی بوده‌اند.
او همچنین گفته است “برخی می‌گویند یک حرفی آن موقع زده شده، بگذریم. اما باید توجه داشت که اگر در طرفداری از کسی حرفی زده می‌شود که مخالف سخنان و مواضع اوست، آن شخص باید اعلام مخالفت کند اگر نه به حساب او گذاشته می‌شود.”
با وجود گذشت چند سال از حصر خانگی رهبران اعتراض و پایان یافتن اعتراض‌ها رهبر ایران در سخنرانی‌های خود به صورت مکرر به این موضوع اشاره می‌کند.
او چندی پیش در پاسخ به سوال دانشجویی “محدودیت‌های غیرقانونی” بعضی از مسئولان سابق نظام گفت: “مواضع من درباره‌ فتنه‌ سال ۸۸ کاملاً صریح است و بر روی این موضوع حساس هستم.”

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.