انفجار تانکر، کارگر جوان را به کام مرگ کشاند‌

در هنگام جوشکاری، ریخته شدن جرقه موجب انفجار مخزن مواد پیش‌ساز شوینده شد و جان کارگر جوان را گرفت.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایسنا، پیمان نامدار رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی اظهار کرد: عصر روز چهارشنبه طی تماسی به مرکز پیام ۱۱۵ اورژانس شهرستان البرز یک مورد حادثه انفجار دریکی از کارخانجات شهرک صنعتی لیا اعلام و آمبولانس پایگاه لیا به محل حادثه اعزام شد.

وی افزود: مأموران اورژانس طی تماس خود را به محل حادثه رساندند و با بررسی محل مشخص شد کارگر ۳۴ ساله که مشغول جوشکاری بالای یک تانکر پلاستیکی نیمه‌پر از مواد پیش‌ساز شوینده‌ها بوده، دچار حادثه شده است.

نامدار اضافه کرد: ریختن براده‌های جوش روی مخزن پلاستیکی باعث حریق ناگهانی آن شده و کارگر جوان توسط موج انفجار به سقف کوبیده شده و بعد از آن درون تانکر مشتعل افتاده است.

وی ادامه داد: مأموران آتش‌نشانی آتش را خاموش کرده و با پاره کردن تانکر درصدد نجات جان کارگر جوان برآمدند که با توجه به صدمات شدید و سوختگی ۱۰۰ درصدی این کارگر جان خود را از دست داده بود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی ‌در پایان گفت: رعایت اصول ایمنی در کارخانجات امری ضروری است و باید موردتوجه قرار گیرد تا دچار چنین حوادث جبران‌ناپذیری نشویم.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.