اعدام یک زندانی در نی‌ریز فارس در ملاءعام

 متهم به قتل ستایش دختر ۶ ساله نی‌ریزی، صبح امروز در شهرستان نی‌ریز و در ملاءعام اعدام شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس، “سعید ـ ط” که با فروش گوشواره های ربوده شده به عنوان سرنخ اولیه ماجرای مفقودی دختربچه، باعث کشف معمای قتل شد پس از دستگیری به اغفال و مخفی کردن، آزار و اذیت و قتل ستایش اعتراف کرد.

متهم پرونده پس از اقرار صریح و همچنین تکمیل تحقیقات در دادگاه عمومی بخش آباده‌طشک و صدور قرار جلب به دادرسی و همچنین صدور کیفرخواست در دادسرای نی‌ریز در خردادماه امسال در دو قسمت علنی و غیرعلنی در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان محاکمه شد.

شعبه اول دادگاه کیفری یک استان پس از رسیدگی به اتهامات، حکم بر محکومیت متهم و  اعدام در ملاءعام از باب تجاوز به عنف، قصاص نفس از جهت قتل عمدی و پانزده سال حبس از حیث آدم‌ربایی و ده سال و ۷۴ ضربه شلاق تعزیری از باب سرقت توأم با آزار، صادر کرد.

حکم صادر شده پس از فرجام خواهی وکیل متهم پرونده به دیوان عالی کشور ارسال و در شعبه ۲۴ دیوان عالی کشور با رد فرجام خواهی، حکم محکومیت تأیید و ابرام گردید.

اجرای حکم اعدام “سعید ـ ط” در کمتر از شش ماه پس از وقوع جنایت از حیث تجاوز به عنف و پس از صرف نظر اولیاء دم از اولویت اجرای حکم قصاص انجام شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.