۸۱۰ کشته و بیش از ۱۸ هزار زخمی/ افزایش ۳٫۶ درصدی قربانیان تصادفات رانندگی در شهریور ماه

جانشین رئیس پلیس راهنمائی و رانندگی گفت که در مسافرت های شهریور ماه امسال ۸۱۰ نفر از مردم در تصادفات جاده ای کشور جان باختند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل ازخبرگزاری برنا، سردار موسی امیری یکشنبه شب در آمل گفت: این تعداد کشته ۳٫۶ درصد نسبت به شهریور پارسال افزایش دارد .
وی آمار زخمی های سوانح رانندگی در شهریور ماه سال جاری را ۱۸ هزار و ۶۰۰ نفر اعلام کرد.
سردار امیری گفت که در شهریور ماه امسال در مجموع بیش از ۱۵هزار و ۲۵۰ فقره تصادف های فوتی و جرحی درون شهرها و جاده های کشور ثبت شد.

وی با اعلام این که بر اساس بررسی های صورت گرفته شهریور امسال در پنج سال گذشته پرتلفات ترین ماه کشور بوده، افزود: البته امسال به علت شرایط مناسب آب و هوایی، آمار سفرها نیز در کشور افزایش داشته است .

جانشین رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه جاده های مازندران در تصادفات برون شهری یکی از پرتلفات ترین جاده های کشور در شهریور ماه بود ، گفت : استان های گلستان ، کرمان و کهکیلویه و بویراحمد نیز در رتبه بعدی میزان تلفات ناشی از تصادف های برون شهری قرار دارند.
وی افزود : در حوزه تصادف های درونی شهری نیز استان های فارس ، قزوین و هرمزگان به ترتیب بیشترین سوانح و تلفات را داشتند.
او ادامه داد : تلفات ناشی از سوانح رانندگی اعم از درون شهری و جاده ای در کشور بسیار جدی است و باید موضوع مدیریت سوانح رانندگی از سوی متولیان امر جدی گرفته شود.

سردار امیری گفت : البته مقصر بخشی از سوانح رانندگی خود مردم هستند که باید رعایت کنند و اگر بی توجهی استمرار یابد متاسفانه همچنان شاهد روند صعودی آمار سوانح و تلفات خواهیم بود.

جانشین رئیس پلیس راهور واژگونی خودروها را مهم ترین نوع سوانح رانندگی در کشور دانست و گفت که ۳۶ درصد تصادفات شهریور ماه امسال مربوط به واژگونی خودروها بوده است .
وی از سرعت غیرمجاز با ۱۹ و انحراف به چپ خودروها با ۱۶درصد به عنوان دیگر علل تصادفات در کشور یاد کرد .
سردار امیری بهبود وضعیت راههای کشور ، افزایش ایمنی خودروها با رعایت استانداردهای تعریف شده و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی را سه عامل اثرگذار بر کاهش تصادفات و تلفات رانندگی در کشور دانست.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.