بهنام ابراهیم زاده؛ کارگر زندانی محروم از حق درمان در زندان رجایی شهر

بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری، در هفتمین سال حبس، محروم از حق مرخصی در زندان رجایی شهر نگهداری می شود.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، مسئولین زندان رجایی شهر از رسیدگی پزشکی و درمان بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری، خودداری می کنند. این در حالی است که این فعال کارگری از بیماری‌های دیسک کمر و آرتروز گردن رنج می‌برد و نیاز مبرم به رسیدگی پزشکی در زندان دارد.

بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری که از سال ۱۳۸۹ در بازداشت به سر می برد، در مردادماه ۱۳۹۴ علیرغم پایان دوران محکومیت ۵ ساله خود، در پی پرونده سازی جدید از سوی مسئولین به ۷ سال و ۱۰ ماه و ۱۵ روز حبس تعزیری و چهارصدوپنجاه هزار تومان جریمه محکوم شد.

اتهام او «اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی و خارجی» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و همچنین «فک قرار بازداشت» و «استفاده از تجهیزات ماهواره و پاسور» عنوان شده که به دلیل فعالیت‌های او در زندان می باشد.

بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری که سابقه چندین دستگیری را دارد، در آخرین بار، در بیست و دوم خردادماه ۱۳۸۹ بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. وی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، بدون حضور وکیل، به بیست سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۵ سال کاهش یافت.

بهنام ابراهیم‌زاده برخلاف اصل تفکیک جرائم دربند زندانیان عادی زندان رجایی شهر نگهداری می‌شود. لازم به توضیح است که در بند عمومی زندانیان جرائم مواد مخدر و جرائم خطرناک نگهداری می‌شوند و بعضاً زندانیان سیاسی پس از انتقال به این بند امنیت جانی ندارند و مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند.

گفتنی است که این زندانی سیاسی تاکنون چندین بار در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم در زندان دست به اعتصاب غذا زده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.