کارگران تعدیل شده معادن فاریاب دوباره بیکار شدند

۱۱۰ تن از کارگران معادن فاریاب که از بین ۲۰۰ کارگر تعدیل شده به کار بازگشته بودند، بار دیگر بیکار شدند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از خبرگزاری ایلنا، کارگران دعوت به کار شده معادن فاریاب کرمان بار دیگر بیکار شدند. «شمیمی» مدیر عامل معادن فاریاب در همین رابطه گفته است: با وجود تلاش‌های انجام شده، متأسفانه ۹ ماه پیش به دلیل عدم فروش و محصولات راکد مانده شرکت، مجبور به تعطیلی پالایشگاه شدیم.

او با اشاره به اینکه خیلی از نیروهای معدن کارآمد نیستند، اظهار کرد: امسال امکانی به وجود آمد که ۶۰ نفر از نیروهای برجسته و مجرب را از بین ۲۰۰ نفر اخراج شده را به کار برگردانیم.

شمیمی با اشاره به اخراج بسیاری از کارگران معدن‌ یادآور شد: در این معدن ۲۸۵ کارگر کار می‌کردند اما این شرکت تنها به ۱۲۰ تن از آنها نیاز داشته است.

پالایشگاه شرکت معادن فاریاب در استان کرمان و مسیر جاده‌ای کهنوج به بندرعباس واقع است و عمده فعالیت آن تأمین مواد اولیه مورد نیاز صنایع فولاد است. این واحد صنعتی از سال ۱۳۷۴ شروع به کار کرد.

کرمان از استان‌هایی است که بیشترین معادن را داراست. سازمان صنعت و معدن و تجارت معادن هفت شهرستان این استان را از جمله فاریاب زیر پوشش دارد.

سال گذشته ریاست این سازمان اعلام کرد که ۲۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال در حوزه معادن این منطقه سرمایه‌گذاری شده است.

با این وجود بسیاری از کارگران معادن استان کرمان از جمله معادن فاریاب و دره‌زار در سال گذشته به دلیل کمبود منابع مالی شرکت‌های معدن جنوب استان کرمان، اخراج شدند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.