اسماعیل عبدی در منزلش دستگیر شد

اسماعیل عبدی، عضو هیات‌مدیره کانون تهران و معلم ریاضیات مدارس اسلامشهر دستگیر شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از حقوق معلم و کارگر، صبح امروز، نوزدهم آبان‌ماه، شش تن از ماموران امنیتی بدون ارائه کارت شناسایی و مجوز، اسماعیل عبدی، دبیر پیشین کانون تهران را در منزل خود دستگیر کردند.

گفتنی است وی در ۲۹ مهرماه، برای دومین‌بار به صورت تلفنی و بدون دریافت احضاریه کتبی به اجرای احکام زندان اوین احضار گشت. این فعال صنفی اعلام کرده بود تا زمان دریافت احضاریه کتبی از مراجعه به این مکان خودداری خواهد کرد.

شایان ذکر است وکیل اسماعیل عبدی طی هفته گذشته درخواست اعاده دادرسی پرونده آقای عبدی را به دیوان عالی کشور تحویل داد.

اسماعیل عبدی در تاریخ ۶ تیرماه سال ۹۴ پس از وقایع اعتراضی فرهنگیان ایران به نابسامانی‌های آموزش‌وپرورش، به‌ عنوان نماینده شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان سراسر کشور برای شرکت در اجلاس جهانی معلمان قصد رفتن به کانادا را داشت که به شکل غیرقانونی بازداشت شد.

دبیر کل کانون صنفی معلمان که پیش از این به مدت ۱۱ ماه در بازداشت بوده است، در بهمن‌ماه سال ۹۴ در دادگاه بدوی به ریاست قاضی صلواتی به ۶ سال زندان محکوم شده بود.

عبدی همزمان با هفته معلم در اعتراض به حکم بازداشت غیرقانونی خود در بازداشتگاه اوین دست به اعتصاب غذای نامحدود زد و با تشکیل کمپین‌های حمایتی و حمایت گسترده معلمان و فعالان مدنی بعد از گذشت ۱۶ روز با قید وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

دبیر کانون صنفی معلمان به همراه وکیل خود خانم سمانه اسدخانی در ۱۲ خردادماه سال ۹۵ در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر حضور یافت که ادامه دادرسی به جلسه بعدی موکول شد؛ جلسه دوم دادگاه تجدیدنظر در ۲۴ شهریورماه برگزار شد.

همچنین روز ۱۵ مهرماه تأیید حکم شش سال حبس آقای اسماعیل عبدی به اطلاع وکیل ایشان رسید.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.