افزایش مرگ و میر در تهران به دلیل آلودگی هوا

مسئولان شهرداری مدعی می‌شوند که مسئول بهبود وضعیت آلودگی هوا نیستند و مسئولان دولت نیز اعلام می‌کنند که مقصر نبوده اما دراین میان تنها مردم هستند که آسیب می‌بینند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از میزان، عضو شورای اسلامی شهر تهران می‌گوید: در ماه آبان به نسبت مهر‌ماه شاهد افزایش ۴۱۲ نفری مرگ و میرها در پایتخت بوده ایم.

حبیب کاشانی در سیصد و ششمین جلسه شورای شهر تهران گفت: از تاریخ یکم مهر‌ماه ۹۵ تا روز ۲۳ این ماه ۳ هزار و ۲۶۲ تن از شهروندان تهرانی جان خود را از دست داده‌اند. در مدت زمان مشابه در ماه آبان اما تعداد مرگ و میر در پایتخت ۴۱۲ نفر افزایش داشته و آمار مرگ و میر در آبان‌ماه به ۳ هزار و ۶۷۴ نفر افزایش یافته است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به نقش آلودگی هوا در افزایش مرگ و میرها در شهر تهران اظهار کرد: بدون شک تشدید آلودگی هوا نقش زیادی در مرگ و میرها داشته و باید جلوی این اتفاق گرفته شود.

وی خواستار تشکیل ستاد نظارتی از سوی قوه قضائیه در رابطه با دلایل مرگ و میرها در آبان‌ماه سال جاری شد و اظهار کرد: درخواست از مسئولان قوه قضائیه این است که با تشکیل یک تیم کارشناسی علت مرگ شهروندان در آبان‌ماه و افزایش ۴۱۲ نفری مرگ و میرها طی یک ماه را جویا شوند.

کاشانی با انتفاد عملکرد مسئولان شهرداری و دولت تصریح کرد: مسئولان شهرداری مدعی می‌شوند که مسئول بهبود وضعیت آلودگی هوا نیستند و مسئولان دولت نیز اعلام می‌کنند که مقصر نبوده اما دراین میان تنها مردم هستند که آسیب می‌بینند.

وی در خصوص افزایش آمار کودکان مبتلا به اوتسیم در شهر تهران اذعان کرد: یکی از اصلی‌ترین دلایل ابتلا کودکان به بیماری اوتسیم افزایش شدت آلودگی هوا است و اگر برای کنترل آلودگی‌ها برنامه‌ریزی نشود این بیماری نیز هر روز در میان کودکان شهر رواج می‌یابد.

کاشانی با بیان این‌که هوای تهران اکنون همانند هوای عملیات خیبر شده است تاکید کرد: در این عملیات شاهد استفاده از صلاح شیمیایی بودیم و اکنون هوای تهران بی‌شباهت به عملیات خیبر نیست.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از عملکرد پینگ‌پنگی دولت و شهرداری اظهار کرد: متاسفانه اکنون مردم شهر تهران درگیر عملیات پینگ‌پنگی دولت و شهرداری بوده و هیچ نهادی برای حل مشکل آلودگی هوا اقدام نمی‌کند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.