تجمع هواداران محمدعلی طاهری مقابل مجلس؛ بازداشت و ضرب وشتم توسط نیروهای امنیتی

نیروهای امنیتی با حمله به تجمع هواداران محمدعلی طاهری در روز دوشنبه یکم آذر ماه در مقابل مجلس شورای اسلامی، گروهی از شهروندان را مورد ضرب و شتم قرار داده و بازداشت کرده‌اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه یکم آذر ماه، هواداران محمدعلی طاهری در پی تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی جهت تحویل نامه مطالبات شاگردان محمدعلی طاهری به نمایندگان، از سوی نیروهای امنیتی مورد ضرب وشتم قرارگرفته و دستگیر شدند.

رادمهر یاوری، علی مومن برمی، محمد خالدی، محسن باقری، علی سلامتی، رسول هاجری، امیرحسین میرخلیلی، معصومه حاجعلی، مینا معزی، لیلا حیدری، هلن شهبازی، معصومه اورنگ، مریم چگینی، رویا اکبری، بهاره منصوری، فاطمه آذرمهر، خانم ها فیروزه، شادی و آقای کاظمی، هویت احرازشده تعدادی از شهروندان بازداشت‌شده از سوی خبرگزاری عرفان می‌باشد.

شنیده ها حاکی از آن است، از این میان آنیا حسنی و پانیذ هدایتی به شدت با باتوم مضروب و دچار در رفتگی کتف شده اند.

هواداران محمدعلی طاهری پیش تر نیز از روز پنجشنبه ۲۹ مهرماه تا سوم آبان ماه در مقابل بیمارستان بقیه‌الله، دست به تحصن زده و خواستار اعلام وضعیت سلامتی محمدعلی طاهری از سوی مقامات قضایی شدند که این تجمع مسالمت آمیز با یورش نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شده بود.

محمدعلی طاهری که در اعتراض به بلاتکلیفی خود اقدام به اعتصاب غذا کرده است، از سال ۱۳۹۰ در زندان به سر برده و علی‌رغم اتمام حکم پنج سال حبس تعزیری و صدور قرار منع تعقیب برای پرونده جدید، همچنان با آزادی وی مخالفت می کند.

این درحالی‌است‌که دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی، از ملاقات و یا تماس تلفنی خانواده محمدعلی طاهری نیز مخالفت به عمل می آورد.

محمدعلی طاهری، مؤسس «عرفان حلقه»، ۶۰ ساله و متولد کرمانشاه است. او در سال ۱۳۸۰ موسسه‌ای به نام «عرفان حلقه» با تمرکز فرا درمانی و طب مکمل در تهران تأسیس کرد. آقای طاهری چندین کتاب نوشته که از سوی وزارت ارشاد مجوز گرفته‌اند و همچنین چند دوره کلاس در دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص طب مکمل داشته است. دانشگاه طب سنتی ارمنستان در اردیبهشت سال ۱۳۹۰، به محمدعلی طاهری دکترای افتخاری اعطا کرد.

او در سال ۱۳۸۹ برای اولین بار به اتهام اقدام علیه امنیت کشور از سوی نیروهای وزارت اطلاعات دستگیر و برای ۶۷ روز در زندان اوین تحت بازجویی قرار گرفت. او پس‌ازآن با قرار وثیقه آزاد شد اما مجدداً در تاریخ ۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۰ بازداشت شد و به اتهام توهین به مقدسات، اتهام فعل حرام و رابطه نامشروع به دلیل «تماس با مچ دست‌زن نامحرم در زمان عمل فرا درمانی» و به اتهام دخالت در امر پزشکی، تحصیل مال نامشروع و توزیع آثار سمعی– بصری و استفاده غیرمجاز عناوین علمی پزشکی جمعاً به ۵ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و ۹۰۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد.

اما آقای طاهری در تابستان ۱۳۹۳ مجدداً برای اتهام مفسد فی‌الارض که قبلاً در پرونده‌اش بررسی‌شده بود، بازجویی شد. دادگاه او در اسفندماه ۱۳۹۳ برگزار شد و در‌‌‌‌نهایت در خردادماه ۱۳۹۴ به اتهام فساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد به اعدام محکوم شد. با اعتراض وکلای آقای طاهری، پرونده او برای بررسی مجدد به دیوان عالی کشور فرستاده شد.

خواهر محمدعلی طاهری، مؤسس «عرفان حلقه» اظهار کرده بود حکم اعدام او از سوی شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور لغو شده و پرونده برای رسیدگی مجدد به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب فرستاده‌شده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.