سوختگی سه کارگر در حریق کارگاه کفاشی

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع آتش‌سوزی در یک کارگاه تولیدی کفش خبر داد و گفت: در این حادثه ۳تن از کارگران کفاشی دچار سوختگی شدند.
به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از مهر، سید جلال ملکی درباره جزییات این آتش‌سوزی گفت: ساعت ۱۹:۵۶ دقیقه شب گذشته، آتش‌سوزی در یک کارگاه کفاشی واقع در خیابان مخبر‌الدوله به سامانه ۱۲۵ اعلام شد، با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه مشخص شد آتش در یک ساختمان ۲ طبقه قدیمی رخ داده است بررسی‌های اولیه نشان می‌داد آتش از یک ساختمان قدیمی مسکونی که به کارگاه کفش تبدیل شده بود آغاز شد و در شرایطی که آتش از طبقه نخست این ساختمان در حال سرایت بود، نیروهای آتش‌نشان جلوی آتش را گرفتند.
ملکی در خصوص افراد حاضر در کارگاه کفاشی که دچار حریق شد خاطرنشان کرد: ۳ کارگر در این کارگاه حضور داشتند که به دلیل شدت آتش‌سوزی، دچار سوختگی شده و با کمک نیروهای آتش‌نشان به عوامل اورژانس تحویل داده شدند.وی ادامه داد: در ساختمان بالایی طبقه‌ای که دچار حریق شده بود نیز ۲ نفر حضور داشتند که قبل از سرایت آتش به طبقه بالایی موفق شده بودند خود را از محل خارج کنند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با تاکید بر لزوم حفظ نکات ایمنی در کارگاه‌ها در ایام سرد سال تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از کارگاه‌های تهران از سیم‌کشی ایمن بهره‌مند نبوده ضمن این‌که در فصل سرما از وسایل ایمن گرمایشی استفاده نمی‌کنند به همین دلیل در بسیاری از مواقع شاهد هستیم که با سرد شدن هوا، آمار آتش‌سوزی در کارگاه‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند.

درخواست ما از اتحادیه صنوف این است که نظارت‌های خود در بحث ایمنی کارگاه‌ها را افزایش داده تا از این طریق حوادث احتمالی کاهش یابد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.