۱۲۰۰ دانش آموز در چابهار نیمکت ندارند

فرماندار چابهار، سرانه فضای آموزشی مطلوب کشوررا ۱۱ متر اعلام کرد و افزود: سرانه فضای آموزشی برای دانش آموزان چابهاری ۱٫۵ متر است و این درحالی است که بالغ بر ۱۲۰۰ دانش آموز در چابهار فاقد میز و نیمکت هستند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایسنا، احمدعلی موهبتی با بیان اینکه در اکثر روستاهای چابهار معلمان خرید خدمتی مشغول تدریس هستند، تاکید کرد: کلیه مدارس چابهار دو شیفته است و این موارد اثرات بدی برکیفیت آموزش دارد. چابهار از نظر امکانات آموزشی فاصله زیادی تا حد مطلوب دارد. نسبت معلم به دانش آموز در کشور یک به دوازده است و این در حالی است که این رقم برای چابهار یک به ۳۸ است.

وی افزود: امسال ۶۰۰۰ دانش آموز جدید وارد مدارس چابهار شده اند و بنا به آمارها تراکم دانش آموزان در هرکلاس ۷۵ نفر است.

فرماندار چابهار با اشاره به دوشیفته بودن کلیه مدارس چابهار تصریح کرد: تراکم زیاد دانش آموزان درکلاس ها درحالی است در اکثر روستاهای چابهار معلمان خرید خدمتی مشغول به کارهستند که قطعا این امر اثرات بدی برکیفیت آموزش دارد.

به گفته موهبتی، چابهار تاکنون میزبان دومجمع خیرین مدرسه ساز بوده و در سفری که وزیر آموزش وپرورش به استان سیستان وبلوچستان و شهر چابهار داشت قرار شد ۶۰۰ میلیارد تومان درسه سال آینده صرف تجهیز و راه اندازی مدارس در استان شود که چابهار سهم ویژه ای از این مقدار دارد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *