ممانعت از حضور دختر ۷ ساله در ورزشگاه آزادی تهران

مسئولان برگزاری مسابقه فوتبال بین استقلال و تراکتورسازی از ورود دختری ۷ ساله به ورزشگاه آزادی جلوگیری کردند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از صدای امریکا، این دختربچه به همراه پدرش از شبستر به تهران آمده بود تا مسابقه فوتبال را از نزدیک تماشا کند.

وبسایت خبرآنلاین با انتشار عکسی از این دختر و پدر گزارش داده که آنها از ساعت‌ها قبل از شروع مسابقه مقابل ورزشگاه آزادی تهران حضور داشتند اما اجازه ورود به دختربچه داده نشد.

حضور در ورزشگاه‌ها و امکان دوچرخه‌سواری در اماکن عمومی یکی از مطالبات زنان ایرانی است که اولی سال‌هاست ممنوع شده و در مورد دوم نیز رویه مشخصی وجود ندارد.

شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهوری ایران در امور زنان و خانواده گفته است که بالاخره با گذشت ۳۶ سال از عمر جمهوری اسلامی باید چاره‌ای برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها اندیشیده شود.

پیش از این و در برخی ورزشگاه‌ها درباره ورود دختران کم سن و سال به همراه اعضای خانواده‌شان به ورزشگاه سخت‌گیری نمی‌شد اما این بار حضور یک دختر ۷ ساله هم در ورزشگاه آزادی تحمل نشده است.

به تازگی مسعود شجاعی، بازیکن تیم ملی فوتبال ایران در گفت‌وگو با رادیو فردا از فساد در فوتبال و عدم حضور زنان در ورزشگاه‌ها انتقاد کرده است که باعث شده تا به فدراسیون فوتبال ایران احضار شود.

شبستر یکی از شهرهای غربی استان آذربایجان شرقی است که در ۶۰ کیلومتری تبریز قرار دارد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *