پنجاه کارگر سد پلرود رودسر اخراج شدند

شنیده می‌شود که۵۰ نفر از کارگران شاغل در پروژه در دست احداث سد پلرود در شهرستان رودسر اخراج و کار خود را از دست داده‌اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، ظاهرا کارفرمای کارگران سد مخزنی پلرود رحیم آباد رودسر علت این اخراج را کمبود بودجه مالی عنوان کرده است.

پیش از این در سال ۹۱ در این پروژه عمرانی که از فرودین ماه سال ۸۹ آغاز شده است بیش از ۷۰ نفراخراج شده بودند که با اخراج های اخیر تعداد کارگران اخراجی به دست کم ۱۲۰ نفر رسیده است.

در این زمینه نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با تایید این خبر به سایر رسانه ها گفته است: پیگیر اخراج ۵۰ کارگر اخراجی سد مخزنی پلرود رحیم آباد رودسر هستم.

اسدالـله عباسی که پیش از این اخرین وزیر کار دولت دهم محسوب می‌شد با بیان اینکه پیمانکار پروژه سد پلرود به تعهدات خود در انجام پروژه عمل نکرده است افزوده است: متأسفانه وضعیت سایر پروژه های عمرانی در شهرستان روسر واملش خوب نیست و بیستر پروژه های عمرانی به سبب تامین نشدن اعتبارات مالی آنها از سوی دولت متوقف اند.

به گفته وی ،در پروژه سد مخزنی پلرود بخاطر کمبود منابع مالی با مشکل مالی مواجه هستیم که در نتیجه آن اخیرا پیمانکاربا اخراج ۵۰ نفر از کارگران آنها را بیکار کرده است.

گفتنی است ،پروژه سد پلرود در پنج کیلومتری جنوب شهر رحیم آباد بر روی رودخانه پلرود برای تامین آب آشامیدنی شهرهای پنجگانه شرق گیلان (لنگرود، کومله، رودسر، املش و کلاچای )در حال ساخت است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *