گزارشی از وضعیت پرونده محمد سلیمانی در ندامتگاه مرکزی کرج که در انتظار اجرای حکم اعدام به سر می‌برد

محمد سلیمانی یکی از ۱۲ زندانی زندان ندامتگاه مرکزی کرج است که جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شده و هم‌اکنون لحظات آخر زندگی را در سلول انفرادی سپری می‌کند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از سازمان حقوق بشر، هیجده ماه پیش مأموران اداره مبارزه با مواد مخدر محمد سلیمانی اهل کرمانشاه را به خاطر آنچه اعتراف چند زندانی عنوان شد، بازداشت کردند.

متهمان دیگر که از ایشان مجموعاً ۸۲۰ گرم کراک کشف شده بود، اعتراف کرده بودند که مواد مخدر را از محمد سلیمانی تحویل گرفته‌اند. متهمان دیگر این پرونده یکی به ۱۵ سال و دیگری حبس ابد محکوم‌شده‌اند، اما برای سلیمانی در دادگاه انقلاب کرج حکم اعدام صادر شده است.

یکی از نزدیکان سلیمانی می‌گوید: «محمد ۳ کودک ۱، ۲ و ۶ ساله دارد و اگر اعدامش کنند کودکانش یتیم می‌شوند. از وی یک گرم مواد مخدر هم کشف نشده و هیچ اعترافی هم ندارد، فقط به خاطر اعتراف دیگران به اعدام محکوم شده.»

این منبع می‌افزاید: «قرار بود روز سه شنبه حکم ۱۲ نفرشان را اجرا کنند ولی به خاطر فوت آقای رفسنجانی و مراسمات، یکی دو روزی اجرای حکمشان به تعویق افتاده است.»

محمد سلیمانی روز یکشنبه ۱۹ دی‌ماه به همراه ۱۱ زندانی دیگر به سلول‌های انفرادی زندان ندامتگاه مرکزی کرج منتقل شد و همه این زندانیان اکنون در سلول انفرادی در انتظار اجرای حکم اعدام بسر می‌برند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.