بی‌تفاوتی مسئولین زندان رجایی شهر نسبت به ازکارافتادن سیستم گرمایشی زندان/ نامه‌ای از بهنام ابراهیم‌زاده

علیرغم گذشت دو هفته از خاموش شدن سیستم گرمایشی در بند ۱۰ زندان رجایی شهر و اعتراض زندانیان، تاکنون هیچ اقدامی از سوی مسئولین جهت راه‌اندازی دوباره سیستم و گرم کردن بندها صورت نگرفته است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، طی هفته‌های گذشته، باوجود سرمای شدید زمستان، بند ۱۰ زندان رجایی شهر کرج با ازکارافتادن سیستم گرمایشی روبرو بوده که اعتراض گسترده زندانیان را در پی داشته است؛ بااین‌حال مسئولین زندان در پاسخ به درخواست زندانیان برای راه‌اندازی دوباره سیستم اعلام داشته‌اند که زندان بودجه کافی برای تعمیر آنها را ندارد.

بهنام ابراهیم‌زاده، زندانی سیاسی محبوس در بند ۱۰ زندان رجایی شهر، با نگارش نامه‌ای بخشی از مشکلات و شرایط نامساعد این زندان را شرح داده و از همگان خواسته است که پیگیر وضعیت زندانیان باشند.

متن این نامه که برای انتشار در اختیار تارنگار حقوق بشر در ایران قرار گرفته است، در پی می‌آید:

من بهنام ابراهیم‌زاده از زندان رجایی شهر برای روشن شدن افکار عمومی این نامه را می‌نویسم.

البته شاید بهتر باشد بگویم زندان رجایی شهر در دل یخبندان…

باید گفت اگر شلاق زدن کارگران، بیرون کشیدن خبرنگار نجف‌آبادی از منزلش برای اجرای حکم چهل ضربه شلاق، تعرض هر روزه به حریم مردم خصوصاً دست‌فروشان، بی‌توجهی ادامه‌دار به وضعیت زنان، کودکان، کارگران جز حقوق شهروندی نیست، آیا بی‌توجهی به وضعیت ما زندانیان در زندان رجایی شهر در این هوای منفی چند درجه زیر صفر، این‌که ما زندانیان را در بی حقوقی مطلق در حبس و با اعمال شاقه نگهدارند، این هم جز حقوق شهروندی نیست و باید قوانین سازمان زندان‌ها همچنان نادیده گرفته شود؟!

نزدیک به دو هفته است که در این هوای سرد زمستانی سیستم گرمایشی زندان رجایی شهر خصوصاً بند ۱۰ به‌کلی ازکارافتاده و هیچ مسئولی جوابگوی اعتراض ما زندانیان نیست. من خودم به‌دفعات، گاه به همراه تعدادی از زندانیان عادی به نمایندگی از زندانیان نسبت به این‌همه بی‌تفاوتی و بی مسئولیتی مسئولان زندان اعتراض کرده‌ام.

آیا بهتر نیست داریوش امیریان، مدیر داخلی رجایی شهر، به‌جای کینه‌توزی از زندانیان و حمایت از مافیای واردکنندگان مواد مخدر توجهش را به وضعیت ما زندانیان و ده‌ها زندانی به دلیل عدم رسیدگی پزشکی و سرمای بی‌حد این روزها کاملاً زمین‌گیر شده‌اند، معطوف کند؟!

چرا سازمان زندان‌ها و اداره کل مسئولان مربوطه، باوجود ده‌ها بار اعتراض و رسانه‌ای کردن وضعیت خراب سیستم گرمایشی، نبود آب گرم و ده‌ها موارد اجحاف برانگیز و غیرقانونی، اقدامی عاجل نمی‌کنند؟! زندانیان تا کی باید به خاطر این‌که جلوی مرخصی و ملاقات گرفته نشود و انتقالشان از بندی به بند دیگر صورت نگیرد، سکوت کنند و اعتراضی نکنند؟ ْ

داریوش امیریان، مدیر داخلی زندان رجایی شهر، به خاطر ناکارآمدی و بی مسئولیتی اش چرا نباید استعفا بدهد؟!

ما تمامی مردم می‌خواهیم که خواهان پیگیری وضعیت ما از مسئولین باشند.

بهنام ابراهیم‌زاده

۱۱ دیماه

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *