مرگ یک کارگر ساختمانی در سایه فقدان ایمنی محیط کار

در سایه فقدان ایمنی محیط کار، یک کارگر ساختمانی در شیراز بر اثر سقوط از روی تاور بر روی میلگردهای یک بنای در حال احداث، جان خود را از دست داد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر از ایران به نقل از آفتاب نیوز، یک کارگر ساختمانی، در خیابان دانش‌آموز شیراز در حین کار از روی تاور بر روی میلگردهای روی دیواره پشت‌بام سقوط کرد و جان‌باخت.

براساس این گزارش، شهروندی در شیراز  بر اثر سقوط در کانال آسانسور یک بیمارستان، دچار مصدومیت شدید شد.

فرمانده ایستگاه ۲ آتش‌نشانی شیرا در این خصوص گفت: در ساعت ۲۲ و ۳۶ دقیقه جمعه شب، گزارش سقوط فردی از ارتفاع روی سقف کابین آسانسور متوقف شده، اعلام و بلافاصله تیم‌های امدادی به محل اعزام شد.

ابراهیم حاصلی گفت: در این حادثه فرد سانحه دیده پس از فشار دادن دکمه فرمان آسانسور و تاخیر در باز شدن در طبقه دوم، با زور اقدام به باز کردن در آسانسور کرده و بدون دقت وارد تونل آسانسور شده و بر روی سقف آسانسور سقوط می‌کند.

او اضافه کرد: تیم امدادی پس از رسیدن به محل حادثه که یکی از بیمارستان‌های واقع در منطقه یک شهرداری شیراز بود، عملیات امدادی را با همکاری عوامل تاسیسات و درمان بیمارستان انجام داده و فرد سانحه دیده را به خارج از تونل آسانسور منتقل کردند.

فرمانده ایستگاه ۲ آتش‌نشانی شیراز به شهروندان توصیه کرد که هنگام استفاده از بالابر و آسانسور، ضمن اطمینان از سلامت سیستم، دقت کافی در سوار و پیاده شدن داشته باشند و بعد از فشردن دکمه، تا توقف کامل آسانسور و بازشدن درهای اتوماتیک، صبوری کنند.

حاصلی گفت: استفاده از آینه در آسانسور برای آن است که فرد با بازشدن در، بعد از رویت تصویر خود در آسانسور اقدام به سوار شدن به کابین کند.

این کارشناس آتش‌نشانی تاکید کرد که مسئولان ساختمان‌های مسکونی، خدماتی و تجاری حتما نسبت به بازدید دوره‌ای آسانسور در واحدهای مربوطه، حساسیت و دقت کافی را اعمال کنند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.