مخالفت با پخش تیزر کمدی “سه بیگانه”

کمدی-انتقادی «سه بیگانه» تنها فیلم اکران نوروزی است که با ممنوعیت پخش تیزرهای تلویزیونی روبرو شده است. این فیلم نه تنها در همان روزهای ابتدایی اکران با حمله «۲۰٫۳۰» مواجه شد بلکه با ممنوعیت پخش تیزرهایش در ایام نوروز شرایطی به شدت نامنصفانه را در اکران تجربه کرد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از سینما روزان، ممنوعیت تیزرهای تلویزیونی این فیلم ابتدا با واکنش صریح تهیه‌کنندگان آن مواجه شد و به دنبالش نیز تعدادی از سینماگران مستقل و از جمله سعید سهیلی به حمایت از آن پرداختند. جامعه صنفی تهیه کنندگان و شورای صنفی نمایش دیگر نهادهای صنفی بودند که ممنوعیت پخش تیزرهای این فیلم را تلویحاً نقد کردند.

مسعود ردایی و حبیب اسماعیلی تهیه‌کنندگان «سه بیگانه» به تازگی نامه‌ای شفاف به واحد بازرگانی سیما نوشته‌اند و خواستار بازنگری در سیاست‌های آن سازمان درباره این کمدی مخاطب پسند بوده‌اند. بااین‌حال آن‌طور که اسماعیلی گفته است گویا پاسخ درستی به این نامه هم داده نشده است. حبیب اسماعیلی می‌گوید: ما برای آن که حسن نیت خود را نشان دهیم کوشیدیم با مکاتبه مجدد با واحد بازرگانی سیما تقاضای پخش تیزرهای فیلم را کنیم اما متأسفانه این روند جواب نداد و واحد بازرگانی سیما با پخش تیزر کاملاً مخالفت کرد!

مدیر موسسه پخش رسانه فیلم‌سازان درباره چرایی مخالفت بیان می‌دارد: هیچ چیز سرراستی به ما نگفتند و اگر می‌گفتند تکلیف روشن‌تر می‌شد به‌خصوص که «سه بیگانه» متعلق به بخش خصوصی است و مصداق کامل تولید ملی. اما به‌راحتی از پخش تیزر فیلم جلوگیری می‌کنند و حتی دلیلش را نمی‌گویند.

اسماعیلی با اشاره به اقبال مخاطبان نسبت به «سه بیگانه» در روزهای گذشته خاطرنشان می‌سازد: نه فقط در روزهای انتهایی هفته بلکه در روزهای ابتدایی هفته هم استقبال مخاطبان به فیلم خوب بوده است و این معنایی ندارد جز آن که مخاطبان حتی با وجود تحریم صداوسیما هم «سه بیگانه» را دوست داشته‌اند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *