اعتراض کارگران زامیاد به وضعیت نامناسب دستمزد

کارگران شرکت «زامیاد»، زیرمجموعه سایپا، در اعتراض به وضعیت حقوق خود با حاضرنشدن در رستوران کارخانه اقدام به گرفتن «روزه اعتراضی» کردند. آن‌ها خواستار هم‌ترازشدن دستمزدشان با دستمزد دیگر شرکت‌های خودروسازی شدند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، کارکنان شرکت زامیاد (زیرمجموعه سایپا) ضمن اعلام نامساعدبودن وضعیت مالی و حقوق‌های دریافتی خود، برای بهبود شرایط دست به اعتراض زده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، متن نامه‌ کارکنان زامیاد به مدیرعامل این شرکت از این قرار است:

مدیرعامل محترم شرکت و اعضای محترم هیأت مدیره

اینجانبان کارکنان زامیاد پس از سال‌ها تحمل فقر اقتصادی و تحمل سخت‌ترین شرایط زندگی اینک گرد هم آمده‌ایم تا به خواسته‌های به‌حق خودمان برسیم، انشاالله تعالی

لذا در گام نخست با توجه به ایام آخر فروردین‌ماه ۱۳۹۶، که مصادف با انتشار حکم‌های جدید می‌باشد، امیدواریم مساعدت فرموده و با افزایش حقوق به میزان حداقل ۱۰ درصد علاوه بر افزایش سطح حقوق کشوری موافقت فرمایید.

همانگونه که مستحضر هستید ما کارکنان زامیاد خواهان چیز زیادی نیستیم. خواسته ما رسیدن به حقوق و م‌زایای شرکت‌های هم‌تراز نظیر سایپا، سازه گستر سایپا و پارس خودرو است.

همانگونه که با درایت شما خوبان رکورد تولید در آذر سال قبل به وقوع پیوست، انشاالله اکنون نیز با درایت شما باعث تحقق خواسته های به حق کارکنان زیر دستتان خواهید شد و خاطره ای خوش و دعایی ماندگار نصیب خود و خانواده محترمتان خواهید نمود.

خبرگزاری فارس خبر داده که کارکنان این کارخانه همچنین گفته‌اند:

بیش از ۷۵۰ نفر از کارکنان زحمت‌کش شرکت زامیاد در کم‌تر از دو هفته از تأسیس کانال تلگرامی گرد هم آمده‌ایم تا به مطالبات برحق خود برسیم.

از همه دوستان زامیادی و پیمانکار، از کارگر، نیروهای ستادی، نیروهای اداری، همکاران انتظاماتی و حراستی، سرپرست، رؤسا و مدیران، همه و همه دعوت می‌شود به جمع خودتون بپیوندید تا با یاری هم به مطالبات مشروع خودمان برسیم.

همچنین به دلیل اصرار زیاد همکاران و احتمال تجمعات ناهماهنگ و جزیره ای که منتج به شکست و دورشدن از هدف نهایی می‌شود پیشنهاد می‌کنیم فردا روزه گرفته بشه و کارکنان برای صرف نهار به رستوران نروند.

بر این اساس کارکنان زامیاد روز گذشته روزه گرفته و از مراجعه به رستوران کارخانه خودداری کردند.

 

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.