«کارخانجات تولیدی تهران» تعطیل شد؛ ۳۰۰ کارگر خانه‌نشین شدند

همزمان با تشدید مشکلات تولید در سال‌های اخیر یکی از کارخانجات قدیمی حوزه چرم مصنوعی هم با ۳۰۰ کارگر تعطیل شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، «کارخانجات تولیدی تهران» که به‌عنوان یک واحد تولیدی قدیمی در حوزه کف‌پوش، ورق‌های صنعتی و چرم مصنوعی فعالیت می‌کرد به دلیل زیان‌ده بودن از یک سال و نیم گذشته تعطیل شده و در حال حاضر از ۳۰۰ نیروی کاری این مجموعه فقط ۱۵ نفر آن‌هم در دفتر این کارخانه حضور دارند.

یکی از کارکنان این واحد تولیدی در گفت‌وگو با تسنیم با تأیید این تعطیلی اعلام می‌کند که این کارخانه از زمانی که در روند واگذاری‌ها قرار گرفت مدیرهای مختلفی را تجربه کرد و در یک سال گذشته به‌دلیل زیان‌ده بودن دیگر نتوانست به فعالیت بپردازد.

در حال حاضر بنا بر اذعان فعالان حوزه چرم مصنوعی این واحد فعالیتی در بازار ندارد و سایر تولیدکنندگان آن را به‌عنوان یک واحد تعطیل‌شده می‌شناسند. خبرنگار تسنیم برای بررسی بیشتر وضعیت این واحد تولیدی تماس‌هایی را با دفتر کارخانه گرفته است که آنها اعلام می‌کنند یک سالی است کارخانه تعطیل شده است.

هفته گذشته، سعید حیاتی رییس اتحادیه فروشندگان چرم طبیعی با اعلام این خبر که کارخانه‌های تولیدی چرم، حالت نیمه تعطیل دارند افزوده بود: «دلایل اصلی رکود بازار چرم دو عامل دارد، در وهله اول در سال گذشته ناهماهنگی میان بخش‌های مختلف اداری باعث شد که کالاهای موردنیاز در تولید چرم بیش از سه ماه در گمرک بماند و این روند منجر شد تولیدکننده‌های زیادی نتوانند با دست پر در بازار شب عید حاضر باشند.»

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.