تجمع اعتراضی در پی اخراج ۲۲ کارگر آذر آب اراک

 ۲۲ کارگر بخش رنگ وسند پلاست واحد صنعتی آذرآب اراک با دست کم سه ماه مزد معوقه، اخراج شدند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، منابع کارگری در کارخانه«آذر آب اراک» از تعدیل ۲۲ کارگر بخش رنگ وسند پلاست این واحد صنعتی با دست کم سه ماه مزد معوقه خبر می‌دهند.این کارگران برای بازگشت بکار تقریبا هر روز مقابل درب ورودی شرکت دست به اعتراض صنفی می زنند.

این کارگران، در اولین روز از خرداد ماه سال جاری (۹۶)، اخراج شده اند.

کارگران افزودند: بعد از وقوع این اتفاق تقریبا هرروز همکاران بیکار شده آنها مقابل درب ورودی کارخانه آذر آب  و نهاد های دولتی مرتبط  دست به تجمع می زنند.

به گفته این کارگران، علت اخراج این گروه از همکاران آن‌ها که دست‌کم از یک تا ۸ سال سابقه کار داشته‌اند واگذاری واحد رنگ وسند پلاست به یک شرکت پیمانکاری  است ودر حال حاضر پیمانکاری که جدیدا مسئولیت این بخش را بر عهد گرفته نیروی کار جدید جایگزین آنان کرده است.

این کارگران با یادآوری اینکه جدا از اخراجهای اخیر هنوز نزدیک به ۱۵۰۰کارگر قراردادی در این واحد مشغول کارند، افزودند: از قرار معلوم  مجموع کارگران این کارخانه برای ۳ماه مزد معوقه، ۷ ماه حق بن پرداخت نشده و وضعیت نامعلوم بیمه تکمیلی درمانی و صندوق قرض‌الحسنه این واحد صنعتی از کارفرما طلبکارند.

این تعدیل‌ها در راستای کاهش هزینه‌ها صورت گرفته و باعث شده است تا باقیمانده کارگران نیز از بابت امنیت شغلی خود احساس خطر کنند.

کارگران این کارخانه می‌گویند کارخانه آذر آب اراک با وجود آنکه در سال‌های گذشته هیچ مشکلی در زمینه تولید و فروش محصولات خود نداشت، هم اکنون از یکسال قبل به دلیل کمبود نقدینگی و عدم گردش مالی، دچار مشکل شده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.