پایین آمدن سطح دریاچه ارومیه نسبت به سال پیش

دریاچه ارومیه یک قدم دیگر به خشک شدن نزدیکتر شده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از قدس، مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی از کاهش ۱۸ سانتی متری سطح دریاچه‎ی ارومیه نسبت به زمان مشابه سال گذشته خبر داد.

خلیل ساعی در کارگروه ستاد احیای دریاچه ارومیه استان اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارشات دریافتی از وضعیت دریاچه، تراز سطح آب ۱۲۷۰.۷۹ متر است، در حالی که در خرداد ماه سال گذشته ۱۲۷۰.۹۷ بوده است.

وی با بیان این که وسعت دریاچه در خرداد ماه سال جاری ۲۳۳۴.۱ متر مربع بود، ادامه داد: در خرداد ماه سال گذشته نیز وسعت دریاچه ارومیه ۲۳۳۴.۱ متر مربع ثبت شده است.

وی اظهار کرد: حجم آب دریاچه ارومیه در حال حاضر، ۲.۱۰۷ میلیارد متر مکعب است که در این حوزه نیز شاهد کاهش حجم آب دریاچه از ۲.۵۵۴ میلیارد متر مکعب به ۲.۱۰۷ میلیارد متر مکعب هستیم.

این در حالی است که، فرهاد سرخوش روز شنبه ۱۳ خرداد، گفت: که تراز آب دریاچه ارومیه ۱۲۷۰متر و ۹۳ سانتی متر است که نسبت به سال گذشته کاهش یافته،« اما این وضعیت نگران کننده نیست.» و با این حال شهروندان آذری در فضاهای مجازی فیلمها و خبرهای ناگواری از شروع طوفانهای نمک در اطراف دریاچه و باغ های این منطقه، میدهند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.