بانوان بدنساز ایران حق شرکت در هیچ رقابتی را ندارند

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: بانوان بدنساز ایران حق شرکت در هیچ رقابتی را ندارند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل ازتسنیم، ناصر پورعلی‌فر با اشاره به خبر منتشر شده مبنی بر سرمربیگری شیرین نوبهاری در تیم ملی پاورلیفتینگ بانوان ایران و اعزام تیم بانوان به مسابقات جهانی گرجستان، اظهار داشت: ما در فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام نه تنها هیچ اعزامی در بخش بانوان نداشته‌ایم، بلکه هیچ برنامه‌ای هم برای این کار نداریم. بارها اعلام کردیم فعالیت بانوان در این فدراسیون فقط منوط به مسائل آموزشی است.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام خاطرنشان کرد: پیش‌تر، این خانم به فدراسیون آمده بود و به سبب اقدامات مختلفی که انجام داده بود، تعهد به عدم تکرار آنها داده و قول داده بود که دیگر این چنین رفتارهایی را تکرار نمی‌کند اما باز هم شاهد چنین اقداماتی از سوی او هستیم که احتمال می‌دهیم مغزش تعطیل باشد.

وی گفت: برای چندمین بار اعلام می‌کنم فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران در حال حاضر هیچ برنامه رقابتی برای بانوان ندارد و بانوان حق شرکت در هیچ مسابقه‌ای  را ندارند. با فدراسیون جهانی هم چندی پیش در این خصوص مکاتبه کردیم و گفتیم بانوان ایران به سبب مسائل فرهنگی کشورمان حق حضور در رقابتی را ندارند.

پورعلی‌فر تاکید کرد: نمی‌دانیم چه کسانی پشت این مسائل هستند اما ما به شدت از طریق مراجع مختلف با چنین مواردی برخورد می‌کنیم.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *