تداوم حبس یک شهروند اهل اشنویه در بازداشتگاه اطلاعات/انتقال دو شهروند بازداشتی دیگر به زندان ارومیه پس از یک ماه بازجویی

در طی روزهای گذشته دو شهروند بازداشتی اهل اشنویه پس از یک ماه بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه به زندان مرکزی ارومیه منتقل‌شده‌اند اما فاروق شارویرانی همچنان محروم از حق ملاقات در بازداشتگاه اداره اطلاعات به سر می‌برد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، امیر پیغامی و طاهر خورشیدی که پیشتر در خردادماه از سوی نیروهای امنیتی در اشنویه بازداشت شده بودند، دهم تیرماه بعد از یک ماه نگهداری در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه به زندان مرکزی ارومیه منتقل شدند.

یک شهروند دیگر بازداشتی به نام فاروق شارویرانی که روز ۲۱ اردیبهشت‌ماه توسط نیروهای امنیتی در اشنویه بازداشت شده است همچنان در سلولهای انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه بسر می‌برد. فاروق شارویرانی از زمان بازداشت تاکنون فقط یک بار طی یک تماس کوتاه تلفنی از نگهداری خویش در یکی از بازداشتگاه امنیتی ارومیه خبر داده و در این مدت از حق ملاقات با خانواده محروم بوده است.

بنا به گزارش شبکه حقوق بشر کردستان؛ نیروهای امنیتی روز ۸ خرداد امیر پیغامی و در ۱۰ خرداد ماه طاهر خورشیدی از اعضای سپاه پاسداران را به اتهام همکاری با یکی از احزاب کُردی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل کردند.

نیروهای امنیتی در هنگام بازداشت این افراد، منازل آنان را نیز تفتیش و تعدادی از وسایل شخصی‌اشان را با خود برده‌اند.

این دو شهروند بازداشتی‌هم‌اکنون با قرار بازداشت موقت در بند ۳ و ۴ زندان به سر می‌برند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *