دفن ۷۰۰ تن زباله ساکنان قم در سایت البرز

شهروندان قمی روزانه بیش از ۷۰۰ تن زباله تولید می‌کنند که این زباله‌ها روزانه با وسایل جمع‌آوری، منتقل و در سایت البرز دفن می‌شود؛ کاری که بدون شک یکی از بدترین اتفاق‌های زیست‌محیطی محسوب می‌شود.
به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از برنا، سیدعبدالله میرابراهیمی، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: یکی از بدترین کارهای زیست محیطی این است که، ساکنان شهر قم روزانه ۷۰۰ تن زباله تولید می‌کنند و این زباله ها در سایت البرز مدفون میشوند.

میرابراهیمی بابیان اینکه در حال حاضر در شهر قم پسماند پلیمری را با پسماند ارگانیک زیرخاک دفن می‌شود، اظهار کرد: این کار متان تولید می‌کند که آثار مضر آن برای سوراخ کردن لایه اوزن ۲۱ برابر بیشتر است. همچنین این کار PH آب‌های زیرزمینی را تغییر داده و فلزات سنگین را وارد آن می‌کند.

وی افزود: هرچند در بخشی از قم زمین‌ها لم‌یزرع هستند و فاصله سفره‌های آب زیرزمینی از سطح زمین زیاد است اما حداقل ضرری که می‌رسانیم این است که ۱۵ متر خاک را برمی‌داریم و از بین می‌بریم درحالی‌که برای ایجاد یک مترمربع خاک، سال‌ها زمان لازم است. درواقع هم خاک هم آب و هم هوا را در این فرایند آلوده می‌کنیم.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *