مرگ ۴ جوان براثر گازگرفتگی در عمق چاه

شب گذشته، ۴ جوان، در پی گازگرفتگی و ریزش چاه در قهوه‌خانه‌ای در محدوده پارک ساعی جان خود را از دست دادند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایسنا، سیدجلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، گفت: وقوع حادثه ریزش چاه در ساعت ۱۹:۲۱ شب گذشته به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که در پی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان سه ایستگاه را به همراه تجهیزات لازم به محل حادثه واقع در خیابان ولیعصر، نرسیده به پارک ساعی، کوچه اسعدی اعزام کرد.

وی با اشاره به حضور عوامل آتش‌نشانی در محل که یک قهوه‌خانه بود افزود: محل حادثه نیز یک ساختمان سه طبقه قدیمی با سه طبقه زیرزمین بود که طبقه منفی سوم این ساختمان به یک قهوه‌خانه تبدیل‌شده و چند ماهی بود که به حالت نیمه تعطیل درآمده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اضافه کرد: ۴ مرد در حال حفر چاهی به عمق ۸ متر در این قهوه‌خانه بودند که در ته چاه دچار حادثه شده و همکارانشان با آتش‌نشانی تماس گرفتند.

ملکی افزود: در همان اقدامات اولیه متوجه شدند که داخل چاه مملو از گازهای سمی و خطرناک است که در همین راستا با استفاده از دستگاه‌های مکنده اقدام به تخلیه این گازها کردند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با اشاره به ریزش بخش‌هایی از چاه و همچنین تنگ بودن دهانه چاه اظهار کرد: ۴ مردی که درون چاه گرفتارشده بودند روی یک دیگر افتاده بودند و همین موارد عملیات آتش‌نشانان را با سختی‌هایی روبه‌رو کرده بود اما سرانجام عوامل آتش‌نشانی این افراد را از عمق چاه خارج کرده و به عوامل اورژانس تحویل دادند.

ملکی با اشاره به اینکه این افراد همگی ایرانی و حدود ۲۰ تا ۲۱ سال سن داشتند، گفت: بررسی علائم حیاتی این چهار نفر از سوی عوامل اورژانس نشان داد که آنها جان خود را از دست دادند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.