انتقال محمدصابر ملک رئیسی از اوین به زندان اردبیل

محمدصابر ملک رئیسی، زندانی سیاسی بلوچ که در فروردین‌ماه سال جاری از زندان اردبیل به زندان اوین منتقل شده بود، پس از سه ماه نگهداری در بند ۲۰۹ زندان اوین مجددا به زندان اردبیل بازگردانده شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، روز گذشته، چهارشنبه ۲۰ تیرماه، محمدصابر ملک رئیسی، زندانی سیاسی بلوچ که در ۲۰ فروردین ماه ۹۶ از زندان اردبیل به زندان اوین انتقال یافته بود مجددا به زندان اردبیل اعزام شد.

این زندانی بلوچ که به بهانه انجام رسیدگی‌های پزشکی، زندان اوین منتقل شده بود، در تمام طول این سه ماه، علاوه بر اینکه هیچ‌گونه رسیدگی پزشکی در مورد او صورت نگرفت، از هر گونه تماس و ملاقات با خانواده نیز محروم مانده بود.

محمدصابر ملک‌رئیسی که از ۱۵ سالگی بازداشت و زندانی شده از ۱۰ دی‌ماه سال جاری در اعتراض به عدم رعایت حقوقش در زندان اردبیل و ضرب و شتم در داخل زندان اعتصاب غذا کرده بود و پس‌ازآن با قول مسئولان زندان اردبیل مبنی بر رسیدگی به مطالباتش به اعتصاب غذایش پایان داد. علیرغم گذشت چندین ماه از پایان اعتصاب غذا تاکنون به مطالبات وی رسیدگی نشده است.

محمدصابر ملک‌رئیسی در دوم مهرماه سال ۱۳۸۸ در سن ۱۵ سالگی بازداشت و پس از تحمل بیش از یک سال در بازداشتگاه اداره اطلاعات زاهدان و زندان مرکزی این شهر، محاکمه و بدون دسترسی به وکیل مدافع از سوی دادگاه انقلاب به اتهام محاربه از طریق همکاری با گروه‌های معاند نظام به ۱۵ سال حبس در تبعید محکوم شد.

وی پس از اعتراضات زندانیان سیاسی و امنیتی زندان زاهدان در اردیبهشت‌ماه سال ۹۱، که موجب ضرب‌وشتم و تبعید زندانیان سیاسی و امنیتی این زندان به شهرهای مختلف شد، به زندان ارومیه تبعید و با گذشت ماه‌ها از زمان انتقال، از امکان ملاقات و تماس با خانواده خود محروم بود.

محمدصابر، زندانی بلوچ، از جوان‌ترین زندانیان سیاسی است که در پی عدم همکاری برادرش، عبیدالرحمن، با وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی به همراه دو برادر دیگرش بازداشت شد. مأموران وزارت اطلاعات در مراجعه به منزل آن‌ها به پدر و مادرشان اعلام کردند در صورت عدم تحویل فرزندشان، سه فرزند دیگرشان را در زندان اعدام خواهند کرد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.