پلمب محل کسب دست‌کم یازده شهروند بهایی در اهواز

طی روزهای اخیر، محل کسب دست‌کم یازده شهروند بهایی در شهر اهواز از سوی ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی استان خوزستان پلمب گردیده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی استان خوزستان، از تاریخ ۱۸ تیرماه تا روز پنجشنبه ۲۲ تیرماه سال جاری، اقدام به پلمب محل کسب دست‌کم یازده شهروند بهایی، به بهانه تعطیلی محل کسب در ایام تعطیلات آیین بهایی کرده‌اند.

پیام نیوز در این خصوص نوشته است؛ ماموران اداره اماکن عمومی در آخرین پلمب صورت گرفته در شهر اهواز در ساعت ۱۲ ظهر امروز محل کسب تعدادی دیگر از شهروندان بهایی ساکن این شهر را به دلیل تعطیلی در ایام تعطیلات آئین بهایی پلمب کردند.

یک منبع نزدیک به صاحبان محل کسب در اهواز می گوید که «ماموران اداره اماکن نیروی انتظامی عنوان کردند که چون این محل های کسب در تاریخ ۱۸ تیرماه ۱۳۹۶ تعطیل بوده اند با پلمب روبرو شدند.»

بنابر این گزارش محل کسب رستم درخشان، سام درخشان، سهراب فیروزمندی، فرزاد افشار، فرشید افشار، خسرو زهدی، ورقا درخشان، سهراب درخشان، جمشید نجفی، فیض الله قنواتیان و کیانوش افشار توسط ماموران اداره اماکن پلمب شده است.
به گفته این منبع آگاه به روی برگه ابلاغیه عنوان شده است که پلمب های صورت گرفته به دستور مقام قضایی و معاون دادستانی توسط پلیس نظارت بر اماکن عمومی بوده است.

طی روزهای اخیر محل کسب تعدادی از شهروندان بهایی ماهشهر نیز پلمب شده است که اخبار تکمیلی آن منتشر خواهد شد.

در سال گذشته بیش از ۳۰۰ محل کسب شهروندان بهایی تنها به دلیل تعطیلی محل کسب آنان در ایام تعطیلی دیانت بهایی و همچنین باورمند بودن آنان به آئین بهایی با پلمب روبرو شده است.

در سالهای گذشت اداره اماکن بارها محل کسب شهروندان بهایی در شهرهای مختلف کشور را با پلمپ از سوی این اداره دولتی روبرو ساخته است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.