وجود ۲۴۰۰ کلاس درس غیر استاندارد در هرمزگان

روز دوشنبه، سرپرست اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان گفت: ۲ هزارو ۴۰۰ کلاس درس غیراستاندارد در استان وجود دارد که باید نسبت به مقاوم‌سازی آنها اقدام شود.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایسنا، حمید هراتی قوی ، سرپرست اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان، روز دوشنبه، گفت: برای مقاوم‌سازی این تعداد کلاس درس، یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که امیدواریم با حمایت دولت و خیران این اعتبار محقق شود.

وی بیان داشت: فضای آموزشی استاندارد و ایمن برای تعلیم و تربیت دانش آموزان یک ضرورت است و ما موظفیم بستر و فضای مناسب تعلیم و تربیت را فراهم کنیم.
هراتی قوی خاطرنشان کرد: هرمزگان در زمره استان هایی است که بیشترین مدارس تخریبی و مدارس نیازمند مقاوم سازی را دارد و انتظار توجه ویژه داریم.
این مسئول تأکید کرد: یک هزار و ۶۰۰ کلاس درس دیگر هم باید با فوریت نسبت به تخریب و بازسازی آن اقدام شود که نیازمند ۲۴۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم.
مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان یادآور شد: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه در سیزدهمین نشست شورای برنامه‌ریزی استان که بهمن‌ماه ۱۳۹۵ برگزار شد، با اشاره به اینکه یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به بخش نوسازی مدارس اختصاص یافته است، وعده داد که استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان با مشکلات عدیده‌ای در این بخش مواجه‌اند اما تاکنون در این خصوص اعتبار ویژه‌ای به این استان درنظرگرفته نشده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *