دو کارگر قربانی گرمای سوزان خوزستان

عکس تزیینی

بر اثر گرمازدگی دو کارگر در خوزستان جان خود را از دست دادند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، در دو هفته اخیر، گرمای سوزان خوزستان باعث مرگ دو کارگر شد.

در آخرین مورد، یک کارگر ۵۵ ساله کارخانه آلومینیوم‌سازی مسجدسلیمان در ساعت چهار بعد از ظهر شنبه هفته جاری در هنگام کار کردن در اوج گرما به علت توقف عملکرد قلب و ریه جان خود را از دست داد.

پیش از آن نیز یک کارگر ۳۱ ساله در ساعت چهار بعد از ظهر ۱۹ تیر ماه بر اثر گرمازدگی در محل کوره‌های آجرپزی در کوت عبدالله شهرستان کارون فوت کرد.

قائم مقام معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز در ارتباط با مرگ کارگر کارخانه آلومینیوم‌سازی بر اثر گرمازدگی گفته است: کارگاه عمرانی شرکت آلومینیوم سازی مسجد سلیمان استانداردهای لازم طب کار و حفاظت فردی را ندارد و زمان کاری ادارات و شرکت‌های تولیدی تا ساعت ۱۳ باید رعایت شود.

در حالیکه در هفته‌های اخیر ساعت کار ادارات و دفا‌تر خوزستان در روزهای بسیار گرم، براساس بخشنامه استانداری تا ساعت یک ظهر کاهش پیدا کرد؛ کارگران که نسبت به کارمندان دولت در شرایط سخت‌تری مشغول به کار هستند، مشمول این کاهش زمان کار نشدند و همانطور که مشخص است، هر دو کارگر متوفی در ساعت چهار عصر بر اثر گرمازدگی جان خود را از دست داده‌اند.

دبیر اجرایی خانه کارگر خوزستان پیش از این خواسته بود تعطیلی کارگران در شرایطی که دمای هوا در استان بالاست، در شورای سلامت مطرح شود.

آقایار حسینی گفته بود: با توجه به اینکه فعالیت و کار کارگران در دمای بالا سلامت آنان را به خطر می‌اندازد، لازم است موضوع تعطیل کردن کارگران در دمای بالا در شورای سلامت استان مطرح شود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.