تأخیر ۸ ماهه در پرداخت حقوق پیمانکاران پروژه‌های عمرانی کیش

بعد از به نتیجه رسیدن ترمنیال مسافری فرودگاه جزیره کیش در آبان سال گذشته، حقوق پیمانکاران و مشاوران پروژه‌های عمرانی این جزیره، از آذرماه سال گذشته تاکنون، پرداخت نشده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از تسنیم، مدیرعامل منطقه آزاد کیش آبان‌ماه سال گذشته در حاشیه برگزاری نمایشگاه هوایی بابیان این‌که در بخش حمل‌ونقل سرمایه‌گذاری‌های عمده‌ای در حوزه بندری و فرودگاهی کیش انجام‌شده تأکید کرد: هم‌اکنون در حال احداث ترمینال مسافری فرودگاه کیش هستیم که پس از فرودگاه امام بزرگ‌ترین ترمینال است که برای ۴٫۵ میلیون نفر مسافر طراحی شده است.

مونسان با اشاره به این‌که بیش از ۴ هزار میلیارد ریال در بخش فرودگاهی هزینه شده از به نتیجه رسیده ترمینال در سال ۹۶ (امسال) خبر داد و افزود:‌ در حال تعمیر روش و تعریض باند جنوبی فرودگاه کیش هستیم که پس از بهره‌برداری تنها باند استاندارد کشور است که هواپیماهای A۳۸۰ در آن می‌توانند نشست و برخاست کنند.

در حالی طبق وعده مدیرعامل منطقه آزاد کیش باید هر لحظه در انتظار اعلام به نتیجه رسیدن ترمنیال مسافری فرودگاه این جزیره و تعریض باند جنوبی فرودگاه بود که خبر می‌رسد پروژه‌های موردنظر در وضعیت نامناسبی به سر می‌برند و رود ساخت و ساز آنها کُند شده است.

یکی از مسائلی که باعث بروز این اتفاق شده، عدم تامین به موقع منابع مالی توسط کارفرما (منطقه آزاد کیش) است. مسئله‌ای که پیمانکاران پروژه‌های عمرانی را دچار مشکل کرده و علاوه بر روند احداث طرح‌ها، پرداخت حقوق کارکنان را نیز دچار وقفه‌های طولانی کرده است. بر اساس پیگیری‌های خبرنگار تسنیم، حقوق پیمانکاران و مشاوران طرف قرارداد منطقه آزاد کیش از حدود یکماه پس از اظهارات مدیرعامل در حاشیه برگزاری نمایشگاه هوایی کیش تاکنون پرداخت نشده است.

با وضعیت کنونی به نظر می‌رسد به نتیجه رسیدن ترمنیال مسافری فرودگاه کیش و سایر پروژه‌های عمرانی این جزیره از جمله بندرگاه، رینگ، پست فشار قوی و… تا اطلاع ثانوی منتفی است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *