محسنی اژه‌ای: «خروج مأموران امنیتی از محل حصر ‘دروغ محض’ است»

محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه، خروج ماموران امنیتی از محل حصر را تکذیب کرد و آن‌ را «دروغ محض» خواند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، محسنی اژه‌ای امروز یکشنبه ۲۹ مردادماه، در جمع خبرنگاران گفت: «چه کسی گفته که خروج نیروهای امنیتی عملی شده است؟ این دروغ محض است که برخی منتشر کرده‌اند.»

محمد تقی کروبی، فرزند مهدی کروبی پیش‌تر در توئیتر خود نوشته بود:  «دولت متعهد شده که مأموران امنیتی در هنگام بازگشت پدر به مکان حصر از منزل خارج و کنترل حصر از بیرون صورت پذیرد.»

سخنگوی قوه قضائیه روز جاری تاکید کرد: «به هیچ وجه تحت تاثیر فضاسازی و جوسازی اقدام نمی‌کنیم و گاهی اوقات این فضاسازی‌ها به ضرر کسی است که فکر می‌کنند به نفع او (مهدی کروبی) کار می‌کنند».

آقای کروبی روز چهارشنبه ۲۵ مرداد دست به اعتصاب غذا زد و گفته بود که خواستار خروج مأموران امنیتی از محل نگهداری‌اش و نیز برگزاری دادگاه علنی است.

پس از آن با «موافقت با خروج مأموران امنیتی» از محل حصر مهدی کروبی از سوی دولت روحانی، محمد تقی کروبی، از پایان اعتصاب غذای پدرش خبر داد و گفت که «قرار است دولت تمام تلاش خود را برای تحقق شرط دوم، یعنی محاکمه علنی آقای کروبی، به کار بندد.»

مهدی کروبی و میرحسین موسوی، دو نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ بعد از برگزاری انتخابات بحث‌برانگیز آن سال، با اعتراض‌های گسترده مردمی که معتقد به تقلب در شمارش آرا بودند، همراهی کردند. اعتراض‌های مردمی پس از گذشت ماه‌ها همچنان ادامه داشت و حدود یک سال‎و‎نیم بعد و در بهمن سال ۱۳۸۹ با فراخوان دوباره رهبران جنبش سبز، راهپیمایی جدیدی در تهران برگزار شد که در نهایت به حبس خانگی مهدی کروبی و همسرش فاطمه کروبی و میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد انجامید. فاطمه کروبی همسر مهدی کروبی پس از مدتی آزاد شد، اما زهرا رهنورد همسر میرحسین موسوی همچنان در حصر ماند. حبس خانگی رهبران معترضان در ایران، بدون محاکمه و بدون طی مراحل قانونی انجام شد و تا کنون ادامه دارد. آنان نه در دادگاهی حاضر شدند و نه فرصت دفاع از خود یافتند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.