مرگ دو بی‌خانمان در آتش‌سوزی در بزرگراه بعثت

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران با اعلام حریق در بزرگراه بعثت گفت: در این آتش‌سوزی دو نفر که بی‌خانمان بودند، جان خود را از دست دادند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران، درباره حریق در دو باب مغازه اظهار کرد: ساعت ۲۳: ۳۵ دقیقه شب گذشته یک مورد آتش‌سوزی در مسیر شرق به غرب بزرگراه بعثت بعد از خیابان اتابک اعلام شد.

او بابیان اینکه سه ایستگاه به محل حادثه اعزام می‌شوند، ادامه داد: محل حادثه دو باب مغازه متروکه بود که در مجاورت هم به وسعت ۴۰ متر و هر کدام دارای یک نیم‌طبقه بودند. این مغازه‌ها که محلی برای تجمع افراد آواره و بی‌خانمان بود، دچار حریق شده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با اشاره به اینکه کرکره‌های آهنی این مغازه‌ها کاملاً بسته بود، اعلام کرد: زمانی که آتش‌نشانان به محل رسیدند یک مغازه کاملاً شعله‌ور بود و در جایی که دیوار بین دو مغازه برداشته شده بود و به هم راه داشت، مغازه دیگر نیز دود و آتش سرایت کرده بود.

ملکی تصریح کرد: اطلاعات اولیه حاکی از این بود که افرادی در داخل مغازه هستند و آتش‌نشانان همزمان با بریدن درها از سمت دیگر راه ورود به داخل مغازه را پیدا کرده و وارد شدند. در لحظات اولیه دو مرد جوان را که دچار دودگرفتگی شده بودند را خارج کرده و همزمان با خاموش کردن آتش در نیم‌طبقه بالایی یکی از مغازه‌ها جسد سوخته دو نفر دیگر را پیدا کردند.

او بابیان اینکه یکی از اجساد زن و دیگری مرد بود، گفت: این افراد مجهول‌الهویه بودند. با حضور عوامل اورژانس مشخص شد که این دو نفر جان خود را از دست داده‌اند البته علت مرگ توسط پزشکی قانونی مشخص خواهد شد. همچنین دو نفر دیگر نیز پس از خارج شدن از مغازه از محل متواری شدند.

سخنگوی آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: این عملیات در ساعت ۱ بامداد به پایان رسید.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *