تجمع ۵۰۰ نفری کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی در تهران

روز گذشته حدود ۵۰۰ نفر از کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی در تهران تجمع کردند. نایب‌رئیس اول کمیسیون اجتماعی در این رابطه گفته است: «در ارتباط با استخدام بیمه‌گذاران کشاورزی، طرح ادغام برای استخدام رأی لازم را کسب کرده است.»

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، دیروز، دوم مهر، حدود ۵۰۰ نفر از کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی از سراسر کشور به تهران آمده و تجمع اعتراضی برگزار کردند.

تجمع‌کنندگان مقابل مدیریت بانک کشاورزی و مجلس شورای اسلامی حاضر شدند.

کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی نسبت به بلاتکلیفی شغلی خود معترض‌اند و خواستار این هستند که امنیت شغلی آنها تأمین شود. این کارگزاران باوجود آنکه کارگزار بیمه هستند، اغلب از خدمات بیمه و امکانات حمایتی محروم‌اند.

از قرار معلوم روز گذشته نمایندگان کارگزاران با تعدادی از نمایندگان مجلس دیدار و گفتگو کردند و عصر دیروز طرح تعیین تکلیف کارگزاران در کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب شد.

مسعود رضایی (نایب‌رئیس اول کمیسیون اجتماعی) در این رابطه گفته است: در ارتباط با استخدام بیمه‌گذاران کشاورزی، طرح ادغام برای استخدام رأی لازم را کسب کرد.

به گفته رضایی، پیش‌ازاین طرح استخدام کارگزاران کشاورزی در برنامه ششم تصویب شده بود اما در مجمع تشخیص مصلحت نظام به دلیل داشتن بار مالی رد شد که اکنون براساس طرح سازمان امور استخدامی قرار شده است، استخدام کارگزاران براساس ضوابطی در دستور کار قرار بگیرد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.