مطالبات مزدی کارگران روغن نباتی نرگس‌شیراز را به تجمع‌ کشاند

کارگران کارخانه روغن نباتی نرگس شیراز، در پی آنچه معوقات مزدی خوانده می‌شود، مقابل این واحد صنفی تجمع اعتراضی برپا کردند.

 

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، صبح امروز تعدادی از کارگران کارخانه روغن نباتی نرگس شیراز در اعتراض به معوقات مزدی خود مقابل این واحد صنعتی تجمع کردند.

کارخانه روغن نباتی نرگس شیراز ۲۷۰ نفر کارگر دارد که بین سه تا شش ماه مزد معوقه طلبکارند.

در خصوص این اعتراض صنفی، ایرج رضایی از مسئولان اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس، گفت: به‌زودی بخشی از طلب این کارگران پرداخت خواهد شد.

رضایی بابیان اینکه با پیگیری اداره کار قرار است مطالبات مزدی کارگران نرگس شیراز پرداخت شود، افزود: این کارگران که به‌صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در کارخانه نرگس شیراز مشغول کارند، بابت طلب مزدی خود صبح امروز مقابل در ورودی کارخانه تجمع کرده بودند.

وی گفت: این تجمع ساعتی بعد از طریق مذاکره مسئولان اداره کار با کارگران معترض خاتمه یافت و در حال حاضر کارگران به محل کارشان بازگشته‌اند.

به گفته رضایی، مشکلات کارگران نرگس شیراز هفته گذشته در کمیسیون کارگری مطرح شد و امروز نیز بعد از اطلاع از موضوع اعتراض کارگران این کارخانه، سریعاً رئیس اداره کار شهرستان به همراه بازرسین کار در محل اعتراض کارگران در کارخانه نرگس شیراز حاضر شدند و هم‌اکنون با مدیریت و اعضای شورای اسلامی کارخانه در حال گفتگو و مذاکره هستند.

بر اساس این اظهارات، مدیریت کارخانه قول داده است تا پایان هفته آینده بخشی از مطالبات معوقه کارگران را پرداخت کند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.