خودکشی سرباز وظیفه کلانتری مسعودیه تهران با شلیک گلوله

یک سرباز ۲۱ ساله کلانتری مسعودیه تهران، پس از پایان مرخصی و بازگشت، در اتاق نگهبانی با شلیک دو گلوله به زندگی‌اش پایان داد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از روزنامه شرق، مأموران کلانتری ١۵٧ مسعودیه تهران اعلام کردند، سرباز کلانتری که از مرخصی برگشته بود، با استفاده از اسلحه خدمت به زندگی خود پایان داده است.

ساعت ٢١:٣٠ جمعه‌شب، مأموران کلانتری ١۵٧ مسعودیه یک مورد خودکشی را به بازپرس کشیک قتل تهران خبر دادند. پس‌ازآن به دستور بازپرس جنایی، صحنه حادثه که دریکی از اتاق‌های کلانتری بود، حفظ شد تا بازپرس و تیم تحقیق اداره آگاهی تهران و کارشناسان پزشکی قانونی با حضور در محل تحقیقات را آغاز کنند.
پس از حضور بازپرس و شروع تحقیقات در مورد علت و نحوه مرگ سرباز جوان مشخص شد او ٢١ ساله بوده و حدود یک ماه قبل پس از پشت‌سرگذاشتن دوره آموزشی به کلانتری مسعودیه آمده بود. همچنین به بازپرس مرادی، رئیس شعبه دوم بازپرسی دادسرای جنایی تهران، گفته شد: او ساعت چهار بعدازظهر همان روز از مرخصی برگشته و دست به این کار زده است.
در ادامه تحقیقات، بازپرس مرادی دستور بازبینی فیلم دوربین مداربسته را داد. در آن فیلم مشخص بود که او در زمان این اقدام تنها بوده است. در فیلم مشخص شد لحظاتی قبل از اقدام به خودکشی، یک افسر کادری و یک سرباز دیگر نیز در اتاق بوده‌اند، اما هر دو به‌طور اتفاقی اتاق را ترک می‌کنند و بعد سربازی که خود را هدف گلوله قرار داده، با برداشتن اسلحه آن را روی سرخود قرار داده و ماشه را چکانده است.
همچنین با توجه به تصاویر ثبت‌شده، به نظر می‌رسد که او برای انجام این کار تردید داشته، اما درنهایت تصمیم خود را عملی کرده و با شلیک گلوله به زندگی خود پایان داده است. درحال‌حاضر با توجه به مدارک موجود، تحقیقات به دستور بازپرس مرادی ادامه دارد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.