مرگ ۳ کارگر براثر حوادث کار

در دو حادثه جداگانه که روز گذشته در استان‌های آذربایجان شرقی و خراسان جنوبی اتفاق افتاده است، سه کارگر جان خود را از دست دادند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، در دو حادثه جداگانه که روز گذشته در استان‌های آذربایجان شرقی و خراسان جنوبی اتفاق افتاده است، سه کارگر جان خود را از دست دادند.

در حادثه اول که بعد از ظهر روز گذشته در شهر باسمنج آذربایجان شرقی رخ داد، ۲ کارگر کارگاه درب و پنجره سازی دچار برق‌گرفتگی شدند و جان خود را از دست دادند.

وحید شادی نیا، سخنگوی اورژانس استان آذربایجان شرقی، درباره جزئیات این حادثه گفته است: این حادثه بعدازظهر روز یکشنبه دهم دیماه در شهرستان باسمنج اتفاق افتاد و دو نفر مقابل یک کارگاه در و پنجره سازی دچار برق‌گرفتگی شدند و برای انتقال آنها دو آمبولانس عازم محل شدند.

سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی گفت: مصدوم اول مردی ۲۴ ساله بود که پیش از رسیدن آمبولانس‌ها جان خود را از دست داد و مصدوم دوم نیز که مردی ۳۰ ساله بود بعد از انتقال به بیمارستان جان باخت.

وی با استناد به گفته‌های شاهدان گفت که احتمالاً این حادثه براثر تماس میلگرد با سیم‌های پست فشارقوی برق اتفاق افتاده است.

اما در حادثه دیگر که بامداد روز گذشته (۱۰ دی‌ماه) در استان خراسان جنوبی اتفاق افتاده است، یک کارگر کاشی فرزاد براثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست می‌دهد.

در این‌باره جواد خامسان، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان جنوبی درباره این حادثه، به رسانه‌ها گفته است: با اعلام وقوع این حادثه با سامانه ۱۲۵، امدادگران به محل حادثه اعزام شدند.

تیم آتش‌نشانی وامداد با حضور محل حادثه با کارگر جوانی روبرو شدند که با سقوط از ارتفاع در خاک فرو رفته بود به‌طوری‌که فقط پاهایش از خاک بیرون مانده بود.

خامسان افزود: در پیگیری‌های به‌عمل‌آمده مشخص شد کارگرحادثه دیده براثر شدت جراحات وارده در همان دقایق اولیه جان خود را از دست داده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *