سمانه نوروز مرادی در قرنطینه زندان اوین با یک زندانی بیمار با علائم ابتلا به کرونا هم‌بند شده است

سمانه نوروز مرادی روز یکشنبه ۱۷ فروردین، در پی عدم موافقت با تمدید مرخصی به زندان اوین بازگشته و در قرنطینه این زندان با یک زندانی بیمار همبند شده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، سمانه نوروز مرادی که روز ۱۷ فروردین و با پایان دوران مرخصی به زندان اوین بازگشته است، اکنون در قرنطینه این زندان به سر می‌برد و اعلام کرده که با شخصی در قرنطینه زندان هم‌بند است که احتمال ابتلا به بیماری کرونا را دارد.

سمانه نوروز مرادی که پیش از بازداشت به بیماری لوپوس مفصلی مبتلا بود، در دوران بازداشت به دلیل تعلل و عدم رسیدگی، به عفونت و تومور سینه مبتلا شده است و تجویز داروهای خودسرانه برای این زندانی سیاسی به دلیل عدم بررسی دقیق این بیماری، باعث بروز عوارض جسمانی دیگری همچون خون‌ریزی چشمی، کیست تخمدان، سنگ کلیه، ورم روده و زخم معده برای وی شده است.

سمانه نوروز مرادی در شهریور ۱۳۹۷ به دلیل فعالیت در «کمپین بازگشت شاهزاده» توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و پس از حدود یک ماه بازجویی، با تودیع وثیقه پانصد میلیون تومانی به‌صورت موقت آزاد شد.

این فعال مدنی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی «ایمان افشاری» با اتهامات «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور از طریق عضویت در کانال‌های معاند همچون کمپین بازگشت شاهزاده»، «توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و رهبر انقلاب» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» محاکمه و به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم طی دادگاه تجدیدنظر به ۳ سال و ۹ ماه حبس کاهش پیدا کرد و از چهارم اردیبهشت ۱۳۹۸ اجرا شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.