خالد پیرزاده، زندانی سیاسی، به زندان شیبان اهواز تبعید شد

خالد پیرزاده، زندانی سیاسی مشروطه‌خواه، که در تاریخ ۲۳تیرماه ۱۴۰۰، بدون اطلاع قبلی از قرنطینه زندان تهران بزرگ به مکان نامعلومی منتقل شده بود، به زندان شیبان اهواز تبعید شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، خالد پیرزاده پیش از این در تاریخ ۲۴خردادماه ۱۴۰۰، پس از چند دوره اعتصاب غذای اعتراضی، به مرخصی استعلاجی اعزام شده بود. این زندانی سیاسی در تاریخ ۱۶تیرماه ۱۴۰۰، با پایان مرخصی استعلاجی به زندان تهران بزرگ بازگشته و به قرنطینه این زندان منتقل شده بود.

خالد پیرزاده پس از تبعید به زندان شیبان اهواز به سالن ۲ بند عمومی این زندان منتقل شده و هم‌اکنون بدون رعایت اصل تفکیک جرایم در کنار محکومین خطرناک نگهداری می‌شود.

خالد پیرزاده که مهره‌های کمر و پای وی در اثر شکنجه و ضرب و شتم در دوران بازداشت دچار آسیب‌دیدگی شده بود، در مردادماه ۱۳۹۹ از ناحیه پا مورد جراحی قرار گرفت و به فیزیوتراپی و یک جراحی دیگر نیاز دارد. این زندانی سیاسی که با وعده مرخصی وصل به آزادی مشروط به مرخصی استعلاجی اعزام شده بود پس از حدود سه هفته بدون تکمیل مراحل درمان به زندان تهران بزرگ بازگشت.

خالد پیرزاده در بهمن ماه ۱۳۹۸ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه محاکمه و به اتهام «اجتماع و تبانی» به ۵ سال حبس و به اتهام «توهین به رهبری» به ۲ سال حبس و در مجموع به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم نهایتا در خردادماه ۱۳۹۹ توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر عینا تایید شد.

گفتنی است خالد پیرزاده که در ابتدا دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کرد، در مرداد ماه ۱۳۹۹، به زندان تهران بزرگ منتقل شد. این زندانی سیاسی در هنگام انتقال، توسط ماموران گارد زندان به‌شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.