جواد لعل‌محمدی، فعال سیاسی، توسط نیروهای امنیتی در مشهد بازداشت شد

روز چهارشنبه ۲۱مهرماه ۱۴۰۰، جواد لعل محمدی، فعال سیاسی و عضو کانون صنفی معلمان ساکن مشهد، توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی در منزل شخصی‌اش بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، نیروهای امنیتی در هنگام بازداشت جواد لعل‌محمدی اقدام به تفتیش منزل این فعال سیاسی کرده و تعدادی از لوازم شخصی از جمله تلفن همراه وی را ضبط کردند. همچنین خانواده آقای لعل‌محمدی توسط نیروهای امنیتی تهدید به بازداشت شدند.

جواد لعل‌محمدی پیش از این در تاریخ ۱۰ شهریورماه ۱۴۰۰، به همراه همسرش عزت جوادی‌حصار، دخترش آیدا لعل محمدی و خواهرش خانم لعل محمدی توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی در مشهد بازداشت شده بودند. ساعاتی پس از بازداشت همسر، دختر و خواهر این فعال سیاسی آزاد شدند. آقای لعل‌محمدی نیز ۴ روز بعد از بازداشت آزاد شد.

جواد لعل محمدی که از امضا کنندگان «بیانیه گذار از جمهوری اسلامی» است، پیش از این نیز چندین بار سابقه بازداشت دارد.

این فعال سیاسی در تاریخ ۱۸ مرداد ۱۴۰۰، در جریان تجمع اعتراضی در حمایت از اعتراضات شهروندان استان خوزستان، در پارک ملت مشهد به همراه خانم فاطمه سپهری و چند تن از فعالان مدنی، با خشونت و ضرب و شتم بازداشت و پس از هشت روز آزاد شد. آقای لعل‌محمدی پس از آزادی از زندان طی ویدئویی اعلام کرد که در زمان بازداشت به شدت مورد شکنجه و ضرب و شتم قرار گرفته است و تصاویری نیز از بدن شکنجه شده خود منتشر کرد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.