اعتصاب غذای محمد نجفی، وکیل دادگستری محبوس در زندان اراک

محمد نجفی، وکیل دادگستری محبوس در زندان اراک، از روز شنبه ۲۰ آذرماه ۱۴۰۰، در اعتراض به مخالفت با اعزام وی به مرخصی درمانی دست به اعتصاب غذا زد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، محمد نجفی که طی ماه‌های اخیر به بیماری قلبی مبتلا شده و در زندان دچار سکته قلبی شده است، اعلام کرده که اعتصاب غذای وی در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و نیز مخالفت مسئولان قضائی با اعزام به مرخصی درمانی صورت گرفته است.

محمد نجفی طی دو پرونده در دادگستری شهرستان شازند و دادگاه انقلاب اراک مجموعا به تحمل ۱۴ سال حبس تعزیری و شلاق محکوم شده بود که با ادغام این پرونده‌ها محکومیت وی ابتدا به ۱۰ سال حبس تعزیری و سپس با تخفیف مجازات به ۴سال و ۶ماه حبس تعزیری تبدیل شد.  

بازداشت محمد نجفی به‌دنبال اطلاع رسانی‌ در خصوص مرگ وحید حیدری صورت گرفته است؛ وحید حیدری، یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری دی‌ماه ۹۶ در شهر اراک بود که روز دهم دی ماه همان سال در اراک بازداشت شده بود. او در بازداشتگاه کلانتری۱۲ رضوی اراک در بازداشت بوده و به گفته خانواده‌اش دستفروش بود و در همان میدانی بازداشت شده که دستفروشی می‌کرد.

گفتنی است محمد نجفی به دنبال پرونده سازی‌های وزارت اطلاعات در دوران حبس به دو سال حبس تعزیری نیز محکوم شده است.  همچنین این وکیل دادگستری از اعتراضات سال ۱۳۸۸ تاکنون بارها به‌دلیل فعالیت‌های مدنی احضار، بازداشت و زندانی شده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.