شکیلا منفرد در پی عدم تمدید مرخصی درمانی به زندان اوین بازگشت

شکیلا منفرد، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، که پس از مدت‌ها محرومیت از درمان، در تاریخ ۱مردادماه ۱۴۰۲ جهت جراحی کیسه‌صفرا به مرخصی درمانی اعزام شده بود، در پی عدم تمدید مرخصی به زندان بازگشت.

به‌گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، شکیلا منفرد درحالی به زندان اوین بازگردانده شده است که بنا به تجویز پزشکی قانونی و پزشک متخصص، نیاز به دو ماه رسیدگی درمانی دارد و حضور وی در زندان می‌توان روند درمان وی را با اختلال مواجه کند.

شکیلا منفرد در تاریخ ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بند یک الف بازداشتگاه قرارگاه ثارالله منتقل شد. وی پس از اتمام مراحل بازجویی به بند زنان زندان اوین منتقل و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه به‌صورت موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از زندان آزاد شد. این فعال مدنی روز چهارشنبه یکم بهمن‌ماه ۱۳۹۹، درحالی‌که جهت رسیدگی به اتهاماتش به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران احضار شده بود، پس از اتمام جلسه دادگاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

این فعال مدنی نهایتا توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «توهین به مقدسات اسلام» به ۵۰ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

گفتنی است شکیلا منفرد در دی‌ماه ۱۴۰۰ نیز بابت پرونده جدیدی که در ایام حبس برای وی باز شده بود به ۲سال و  ۸ماه حبس تعزیری و پرداخت جریمه نقدی محکوم شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.