۷۸ درصد بازماندگان از تحصیل در خوزستان دختران هستند

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خوزستان گفت: ۷۸ درصد دانش آموزان بازمانده از تحصیل در خوزستان از جمعیت دختران است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایرنا، اردشیر شجاعی چهارشنبه در شورای آموزش و پرورش استان در سرسرای اداری استانداری خوزستان با اشاره به اینکه سن دانش آموزان بازمانده از تحصیل بین هفت تا ۱۲ سال است، بیان کرد: در مجموع ۱۴ هزار و ۸۸ دانش آموز بازمانده از تحصیل در استان خوزستان وجود دارد که بیشترین آمار این دانش آموزان از جامعه دختران است.

وی گفت: طبق بررسی های انجام گرفته مهمترین عامل ترک تحصیل دانش آموزان در استان به دلیل نگاه فرهنگی است که برای دختران در استان وجود دارد.

شجاعی افزود: اغلب دانش آموزان در مناطق محروم در سن پایین ازدواج می کنند و به تحصیلات خود ادامه نمی دهند و همچنین در مناطق سخت عبورخانواده ها اجازه ادامه تحصیل دختران خود در مدارسی که دور از محل زندگی آنها باشد را نمی دهند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خوزستان همچنین با اشاره به پایین آمدن سن یادگیری در دانش آموزان بیان کرد: سن یادگیری در دانش آموزان به زیر شش سال کاهش یافته است.

وی عنوان کرد: افت تحصیلی بیشتر در مقطع اول ابتدایی است که برای تقویت این مقطع تحصیلی باید پوشش دانش آموزان در پایه پیش دبستانی بیشتر شود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *