اعتصاب ۵۰۰ کارگر ورزشگاه نقش جهان در اعتراض به عدم پرداخت حقوقشان

۵۰۰ کارگر ورزشگاه نقش جهان به دلیل عدم پرداخت حق و حقوقشان دست به اعتصاب زدند و راه‌های ورود و خروج به ورزشگاه هم بسته شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از تسنیم، کارگران مشغول به کار در این پروژه دست از کار کشیدند، جرثقیل‌ها از کار افتاد و حتی گفته می‌شود اعتصاب کنندگان تهدید کردند که قصد دارند سازه‌های تعبیه شده در ورزشگاه را باز کرده و تخریب کنند.

رضا قندی مشاور عالی مدیرعامل فولاد مبارکه درباره علت این مسئله اظهار داشت: فولاد مبارکه بنابر تعهد انجام شده مبلغ مورد نظر را به شرکت توسعه اماکن ورزشی پرداخت کرده اما شرکت توسعه بنا به دلایلی هنوز نتوانسته این مبلغ را به دست پیمانکار برساند.

وی افزود: اما با پیگیری که انجام شد شرکت توسعه اعلام کرxد که شنبه حتما این پول واریز می‌شود و مشکلی هم برای پرداخت نیست. ما دیروز مبلغی قابل توجه را واریز کردیم و تا به امروز همواره به تعهدات پایبند بوده‌ایم.

اکنون و در شب عید حدود ۵۰۰ نفر از افرادی که در این کارگاه مشغول به کار بوده‌اند به اضافه خانواده‌هایشان در مضیقه مالی قرار گرفته‌اند و امید می‌رود طبق وعده شرکت توسعه این مشکل شنبه برطرف شود هرچند که شنبه هم برای کارگرانی که به این پول نیاز دارند خیلی دیر است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *