مادر آفرین چیت‌ساز: دخترم را در بازجویی کتک زده‌اند

مادر آفرین چیت‌ساز، یادداشت‌نویس روزنامه ایران که اخیرا به اتهام “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت و ارتباط با دولت‌های بیگانه”، به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده، می‌گوید که دخترش را در دوره بازجویی کتک زده‌اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از بی بی سی، مریم آزادپور، مادر خانم چیت‌ساز به فرشته قاضی، روزنامه‌نگار آزاد گفت: “در حالی که چشمانش بسته بوده، با بطری آب او را زده‌اند تا اقرار بگیرند”.

خانم آزادپور گفت که قصد دارد این موضوع را به اطلاع مسئولان و محمد مقیسه‌، قاضی پرونده برساند.

او گفت: “شش ماه صدایمان درنیامد. هر کاری کردند احترام گذاشتیم و گفتیم به واقعیت‌ها پی می‌برند و آنچه که ساخته و پرداخته ذهنشان است اصلاح می‌کنند. حالا این حکم را دادند که اصلا حق نبود، ولی حق نداشتند بچه مرا کتک بزنند. گفت ضربه‌هایی به او زده‌اند که از همان لحظه تپش قلب گرفته. تا پریروز این را از ما پنهان کرده بود”.

خانم آزادپور گفت که دخترش نزدیک به شش ماه در سلول انفرادی بوده و وضعیت روحی مناسبی نداشته است. او گفت که خانم چیت‌ساز در این مدت مشکل کلیه و تپش قلب پیدا کرده و “روزی دو قرص اعصاب به او می دادند”.

مادر خانم چیت‌ساز گفت: “او شانزده هفده روز پیش، یک روز قبل از محاکمه به بند عمومی منتقل شده و حالا جایش خوب است و راضی است”.

آفرین چیت‌ساز در آبان ماه سال گذشته همزمان با عیسی سحرخیز، فعال سیاسی و روزنامه‌نگار و احسان مازندرانی، مدیر مسئول روزنامه فرهیختگان بازداشت شد.

مدتی بعد خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران ایران و خبرگزاری صدا و سیما از بازداشت “تعدادی از اعضای شبکه نفوذی وابسته به دولت‌های آمریکا و انگلستان” به دست ماموران سازمان اطلاعات سپاه خبر دادند.

سه شنبه گذشته، ۷ فروردین، اعلام شد که خانم چیت‌ساز، احسان مازندرانی، داوود اسدی و احسان صفرزایی هر کدام به تحمل چند سال زندان محکوم شده‌اند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *