رسول بداقی؛ انتقال به دادسرای اوین و صدور قرار وثیقه

رسول بداقی، فعال صنفی که روز گذشته در بیمارستان امام خمینی تهران از سوی مأموران امنیتی بازداشت‌شده بود، به دادسرای مقدس اوین منتقل شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، صبح روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه، رسول بداقی، فعال صنفی، به دادسرای مقدس اوین انتقال‌یافته و قاضی حاضر در دادسرای اوین قرار وثیقه ۷۰ میلیون تومانی برای آزادی وی صادر کرده است لذا این فعال صنفی تا تأمین وثیقه مبلغ ذکر شده در بازداشت خواهد بود.

لازم به یادآوری است که روز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵، رسول بداقی که برای دیدار با محمود بهشتی لنگرودی، معلم زندانی، به بیمارستان امام خمینی مراجعه کرده بود، از سوی تعدادی از مأموران امنیتی مورد ضرب و شتم قرارگرفته و بازداشت شد.

رسول بداقی، فعال صنفی و معلم زندانی سابق، در ۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵، پس از پایان محکومیت هفت‌ساله خود از زندان اوین آزاد شد.

گفتنی است که محمود بهشتی لنگرودی، صبح روز شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه به دلیل خون‌ریزی معده به بیمارستان امام خمینی تهران منتقل شد. این معلم و فعال صنفی زندانی که از یکم اردیبهشت‌ماه در اعتصاب غذاست، از یک هفته پیش اعتصاب خود را به صورت اعتصاب غذای خشک ادامه داده که همین امر باعث وخامت اوضاع جسمی وی شده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.