صدور قرار بازداشت موقت برای محمود معصومی

دستگاه قضایی برای محمود معصومی، فعال مدنی که پیش‌تر در تجمعات مقابل لاستیک دنا دستگیر شده بود، قرار بازداشت موقت صادر کرد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، محمود معصومی که در روز پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه، در پی تجمع هواداران عرفان حلقه مقابل لاستیک دنا بازداشت‌شده بود، روز شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه، به دادسرای اوین منتقل گشت. آقای معصومی در دادسرا به درگیری با نیروهای امنیتی در مقابل لاستیک دنا و اجتماع و تبانی متهم شده و پس‌ازآن از سوی مأموران به زندان فشافویه انتقال‌یافته است.

گفتنی است که در ابتدا قرار کفالت ۳۰ میلیونی برای این فعال مدنی صارد شده اما قاضی پروند از پذیرش فیش حقوقی از آزادی وی خودداری کرده و قرار بازداشت موقت برای وی صادر شده است.

لازم به یادآوری است که تارنگار حقوق بشر در ایران روز پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه گزارش کرد؛ هواداران محمدعلی طاهری در مقابل لاستیک دنا در اعتراض به ادامه غیرقانونی بازداشت محمدعلی طاهری دست به تجمع زدند؛ اما نیروهای امنیتی – انتظامی با ضرب و شتم و بازداشت تجمع‌کنندگان، از شکل‌گیری تجمع جلوگیری کردند.

بنا به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، پدرام پارسا، علی دربانی، سعید شیر محمدی، فرهاد غلامپور، محمد تقی نسب، بهرام لطفی، فاطمه لطفی، شبنم عزیزپور، سینا احسن، محمد تقی نسب، محمود معصومی، فریدون احمد‌پور و شیما بابایی در این درگیری بازداشت شدند.

فریدون احمد‌پور و شیما بابایی روز شنبه در دادسرا تبرئه و آزاد گشتند.

از وضعیت سایر بازداشت‌شدگان تا زمان انتشار این خبر اطلاعی در دست نیست.

درماه‌های گذشته موجی از تجمعات و اعتراضات هواداران بنیان‌گذار عرفان حلقه در شهرهای مختلف صورت گرفته که تابه‌حال چندین بازداشتی در پی داشته است.

Related posts

1 Comment

  1. Pingback: محمود معصومی به بند سپاه زندان اوین منتقل شد | حقوق بشر در ایران

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.