در دو دادگاه جداگانه؛ عیسی سحرخیز ۱۸ و ۲۳ خرداد محاکمه می‌شود

عیسی سحرخیز ۱۸ و ۲۳ خرداد امسال در دادگاه کارکنان دولت در دو پرونده جداگانه محاکمه می‌شود.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از تسنیم، سید محمود علیزاده طباطبایی با اعلام این خبر درباره آخرین وضعیت پرونده‌های موکلش گفت: موکلم سه پرونده دارد که یک پرونده در دادگاه انقلاب و دو پرونده نیز در دادگاه کارکنان دولت مطرح رسیدگی است.

این وکیل دادگستری اضافه کرد: از دو پرونده‌ موکل در دادگاه کارکنان دولت، یک پرونده به اتهام توهین به مقامات (رئیس دولت سابق و رئیس قوه‌قضائیه) در شعبه ۱۰۵۸ و دیگری نیز تحت عنوان اتهامی نشر اکاذیب در شعبه ۱۰۵۷ در دست رسیدگی است.

علیزاده‌طباطبایی با بیان اینکه طبق قانون اتهامات موکلش باید تجمیع و یک پرونده تشکیل می‌شد، افزود: طبق قانون هر دو پرونده باید در یک شعبه رسیدگی می‌شد اما به دو شعبه جداگانه ارسال شده و باید درخواست تجمیع دهیم.

وکیل مدافع عیسی سحرخیز با بیان اینکه پیشتر شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت، ۲۶ اردیبهشت را برای رسیدگی به اتهام موکلش تعیین کرده بود گفت: با توجه به بستری بودن سحرخیز در بیمارستان، دادگاه تجدید وقت شد.

به گفته وی، سحرخیز برای رسیدگی به این دو پرونده باید ۱۸ و ۲۳ خرداد ماه به دادگاه کارکنان دولت برود.

علیزاده طباطبایی در خصوص پرونده سحرخیز در دادگاه انقلاب نیز گفت: موکل در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب یک پرونده با عنوان اتهامی توهین به رهبری و اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی دارد که هنوز تعیین وقت نشده است.

سحرخیز یکی از پنج نفری است که ۱۲ آبان سال گذشته توسط سپاه بازداشت شد.

شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به پرونده چهار نفر دیگر( احسان مازندرانی، آفرین چیت‌ساز، داود اسدی و احسان صفرزایی) رسیدگی و حکم صادر کرده اما هنوز به پرونده سحرخیز رسیدگی نشده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *